פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?

• עזרה דחופה אני במצב נפשי ירוד, רוצה תביעה אזרחית

היה לי חבר במשך 4 שנים שהבטיח לי נישאוין. וטען שהוא בהליך גרושין מאישתו תמיד יצאנו יחד ותמיד...

• מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

צרי עימי קשר טלפוני נוכח העובדה כי חסרים פרטים רבים בעובדות ואין ביכולתי לתת לך תשובה קונקרטית לשאלתך 0526469603

ל לידיא 17:14, 19 במרץ 2017
    17:14, 19 במרץ 2017
  • פרידה על ידי גישור באמצעות עו"ד

שלום. אני מנסה לעזור לחברה בת 60 שהחלה תהליך של פרידה מבן זוג. הם לא נשואים. הם היו בני זוג...

שלום רב, ראשית כל עליי לראות את הסכם הממון על מנת לתת חוות דעת ספציפית וראויה. בוודאי שמומלץ שהאטיהש תהיה מיוצגת על ידי עו"ד מטעמה על מנת שידאג לזכויותיה ולא לסמוך ע לתשובה המלאה...

ד דון 11:32, 21 בפברואר 2017
    11:32, 21 בפברואר 2017
  • שאלות בנוגע לפרידה של ידועים בציבור

שלום, גרתי 18 שנים עם ידועה בציבור בדירתי,כאשר חליתי היא אמרה שאינה מטפלת והתחילה להציב תנאים...

בת הזוג שלך יכולה להגיש תביעת רכוש כנגדך, יחד עם זאת עליה להוכיח כי לא רק שהייתם ידועים בציבור אלא שגם היה רצון שלך לשתף אותה בזכויות שלך (פנסיה, קופ"ג, נדל"ן ו לתשובה המלאה...

מ מלי 11:29, 21 בינואר 2017
    11:29, 21 בינואר 2017
  • מה תק' ההתיישנות לגבי תביעת חלק מהרכוש ומזונות משקמים

בני זוג ידועים בציבור שנפרדו לפני כ 10 שנים, האם חלה התיישנות על תביעות הנובעות מהפרידה?

נוכח הזמן הרב שחלף יכול להיות שהתביעה התיישנה, יחד עם זאת צריך לברר פרטים נוספים, בגין איזה רכוש תובעים, מדוע היה שיהוי וכו על מנת לתת מענה ספציפי יותר למקרה שלך. עו"ד לתשובה המלאה...

ג גלי 13:52, 24 בנובמבר 2016
    13:52, 24 בנובמבר 2016
  • האם ניתן לדרוש מהידוע בציבור דבר מה לנוכח פרידה בנסיבות מחלת זוגתו

מדובר בבני זוג שגרו בעבר משך 8 שנים ביחד, בתחילה בדירה קיימת של הגבר למשך כמה שנים ולאחר מכן...

אמנם חסרים פרטים רבים במקרה שלך יחד עם זאת על פניו נראה כי יש זכאות לאישה גם לחלק ברכוש וגם לפיצוי כספי מזונות משקמים וכיוצ"ב. אשמח לעמוד לשירותך לייעוץ ספציפי ופרטני לתשובה המלאה...

נ ניבית 18:57, 17 בנובמבר 2016
    18:57, 17 בנובמבר 2016
  • ידועים בציבור כן או לא?

אני ובן זוגי יחד מעל שנתיים. אין בינינו שותפות כלכלית. לבן זוגי 2 ילדים מנישואים קודמים...

מומלץ לערוך הסכם לחיים משותפים בו תחריגו ממאסת הנכסים את הנכסים שלכם וכך תמנעו בעתיד מתביעות מיותרות. בעלות נמוכה יחסית לניהול תיק בבית המשפט על הרכוש תוכלו לערוך הסכם לתשובה המלאה...

ס סמדר 09:24, 16 בנובמבר 2016
    09:24, 16 בנובמבר 2016
  • זכויות לידועה בציבור של גבר עדיין נשוי לאחרת,האם הוא חייב לקחת אחריות הקטינה שנולדה במסגרת הזוגיות,אבל מזרע של תורם

שלום,‎אני ובן זוגי חיים ביחד תחת קורת גג אחת ומנהלים חיים משותפים לכל דבר כ-13שנה ומנהלים קשר...

שלום רב, לפי האמור בשאלתך (אשר גם חסרה פרטים רבים כדי לתת מענה מקיף יותר) נראה כי יש באפשרותך לשקול הגשת תביעה כספית בגין הנזק שנגרם לך. אשמח לעמוד לשרותך למענה ספציפי י לתשובה המלאה...

מ מירי 17:06, 9 בנובמבר 2016
    17:06, 9 בנובמבר 2016
  • עריכת צוואה כן או לא

יש לנו הסכם חתום ע'י שופט שאנו ידועים בציבור ויש לנו גם הסכם ממון .השאלה אם יש צורך בצוואה...

הסכם הממון בא להגן על זכויות כל צד במקרה של פרידה בלבד. אך בעת מוות של אחד הצדדים הרי שהצד השני זכאי לרשת את בן הזוג. כדי לקבוע מה קורה לרכוש לאחר המוות יש לערוך צוואה. לתשובה המלאה...

ע עפרה 09:28, 8 בנובמבר 2016
    09:28, 8 בנובמבר 2016
  • האם בני זוג אשר חיים יחד באותה דירה משך כ- 8 שנים הם ידועים בציבור

מדובר בבני זוג שגרו בעבר משך 8 שנים ביחד, בתחילה בדירה קיימת של הגבר למשך כמה שנים ולאחר מכן...

בעיקרון הצדדים אכן נופלים לגדר ההגדרה של ידועים בציבור יחד עם זאת יש להוכיח רצון לשיתוף של הצדדים זה ברכושו של השני ועל כן חסרים פרטים כדי לתת ייעוץ מפורט וספציפי. אוכל ל לתשובה המלאה...

כ כוכי 16:15, 31 באוקטובר 2016
    16:15, 31 באוקטובר 2016
  • זכויות הידועה בציבור אחרי הפרידה / מוות

שלום רב האם עריכת הסכם ממון שאושר בבית משפט עם בת זוגי בה חולק הרכוש באופן שווה פחות או יותר...

שלום רב, חסרים פרטים מהותיים בשאלתך, מה הכוונה שאינכם נוהגים בהתאם להסכם...? אשמח לעזור לך גם באמצעות הטלפון 0526469603

י יוסי 12:57, 11 בספטמבר 2016
    12:57, 11 בספטמבר 2016
  • האם גרושתו של בן הזוג יכולה "לגעת" בנכסי/כספי בת הזוג הידועה בציבור? אם כן, מה ניתן לעשות על מנת להימנע מכך?

שלום, מדובר בבני זוג אשר גרים יחד. הגבר גרוש (+2 ילדים), לא עובד, ללא נכסים, ומתגורר אצל בת...

תמיד מומלץ בין בני זוג לערוך הסכם ממון או הסכם לחיים משותפים ולהחריג כל רכוש אישי של אחד הצדדים כדי להימנע מתוצאה של שיתוף נגד הרצון.

. .דנה 12:40, 9 באוגוסט 2016
    12:40, 9 באוגוסט 2016
  • מה הזכויות של ידועה בציבור?

שלום עברתי לגור עם חבר שלי בדירה שלו. הדירה רשומה על שמו אני נכנסת לקשר הזה בלי נכסים או כסף....

אם אכן תתחתנו ותביאו ילדים ויהיו נישואים ארוכים יחסית... תגורו בדירה הספצפית הזו... תעשו בה שיפוץ וכדומה ועוד פרמטרים נוספים... אז במקרה של פרידה אכן תהי זכאית לחלק יחסי לתשובה המלאה...

נ נינט 10:19, 20 ביולי 2016
    10:19, 20 ביולי 2016
  • רישום כידועים בציבור בביטוח לאומי

שלום, אני ובן זוגי התחתנו בנישואים אזרחיים בארה"ב לטובת מעבר ל-5 שנים לארה"ב. אנחנו לא נחשבים...

עליכם להירשם כנשואים במשרד הפנים

נ נועה 16:47, 6 ביולי 2016
    16:47, 6 ביולי 2016
  • חברה שנמצאת אצלי הרבה בבית

אני רווק מסודר כלכלית. אם פגשתי בחורה והחלטנו שאנחנו "חברים", והיא נמצאת אצלי בבית...

שמעון שלום, אין תשובה עניינית לשאלתך שכן הדבר תלוי בגורמים רבים שבוודאי אתה מודע להם עפ"י תשובתך... לכן אני יכול להמליץ לך לחתום על הסכם ממון בין בני זוג ידועים לתשובה המלאה...

ש שמעון 04:14, 4 ביולי 2016
    04:14, 4 ביולי 2016
  • רישיון אוטו על שם ידוע בציבור

אני גרה עם בן זוג מעל 6 שנים,ויש לו יחסים טובים מאוד עם בתי הקטנה בת 23.בחודש אחרון בתי קנתה...

גלוריה שלום, חשוב ומומלץ לערוך הסכם בעניין כדי למנוע חילוקי דעות בעתיד.

ג גלוריה 11:21, 26 ביוני 2016
    11:21, 26 ביוני 2016
  • תצהיר מעו"ד על ניהול בית משק משותף

שלום רב, אני ובת זוגתי מעוניינות לעבור ללמוד בבאר שבע במעונות בגלל שרק אני סטודנטית, הם...

שלום דניאל, תוכלי ליצור קשר עם משרדי בטלפון 0526469603 ונשמח לעזור לך בעניין.

ד דניאל 09:46, 23 ביוני 2016
    09:46, 23 ביוני 2016
  • האם להיות ידועה בציבור לאסיר יכול לפגוע בקצבת נכות וברישיון לקנאביס

שלום אני מקבלת קצבת נכות ויש לי רישיון לקנאביס רפואי האם להיות ידועה בציבור לאסיר יכול לפגוע...

שלום סיגל, על פניו נראה שלא שכן מדובר בתרופה לכל דבר ועניין ואין לשלול לך אותה בגלל דברים שעשה או לא עשה בן זוגך

ס סיגל 13:30, 30 במאי 2016
    13:30, 30 במאי 2016
  • חיים משותפים - חלוקה בדירה בלעדית.

שלום, אני רווק בן 35. אם אחליט שבת זוגתי שהיא גם רווקה תעבור לחיות עמי, ללא כל הסכם בכתב...

אור שלום רב, תביעה תמיד ניתן להגיש, יחד עם זאת יש לבחון את סיכוי התביעה והכל בהתאם לנסיבות הקשר הזוגי שהיה לכם (אורכו, התנהגותכם וכיוצ"ב). שים לב כי כאשר חיים כבנ לתשובה המלאה...

א אור 18:32, 12 במאי 2016
    18:32, 12 במאי 2016
  • גרושה כעת שהיא ידועה בציבור

שלום. אני גרוש ולאחרונה חזרתי להיות בקשר זוגי עם גרושתי, אני עדיין משלם לה מזונות והיא יושנת...

לדרוש תמיד אפשר, השאלה שיהיה צריך לבחון האם היה רצון שיתוף מבחינתך נסיבתית למקרה שלכם וההתנהלות שלכם. בנסיבות אלו כדאי ומומלץ לערוך הסכם ממון/הסכם חיים משותפים על מנת לתשובה המלאה...

י יניב 10:17, 15 באפריל 2016
    10:17, 15 באפריל 2016
  • האם מאהבת יכולה להחשב ידועה בציבור?

שאלתי : האם מאהבת במשך שנים ארוכות יכולה להחשב לידועה בציבור ? אפילו שלא נפגשו בציבור כזוג ולא...

היו מקרים בהם מאהבת הייתה ידועה בציבור וקיבלה פיצוי כספי, יחד עם זאת יש לבדוק כל מקרה לגופו ויש לבחון את מהות הקשר, אורך הזמן וכיוצ"ב. תוכלי לקבל ייעוץ מפורט וספצ לתשובה המלאה...

א אביבית 23:44, 11 באפריל 2016
    23:44, 11 באפריל 2016
  • ידועה בציבור של נכה שמקבל קצבאות ביטוח לאומי.

אם לנכה שמקבל קצבת נכות כללית, שירותים מיוחדים וניידות יש ידועה בציבור והם נפרדים . האם מגיע...

זכויות וכספים בעבור נכות אינם מתחלקים עם בן הזוג בעת פרידה בין אם הם ידועים בציבור ובין אם נשואים כדת וכדין.

ט טל 22:49, 1 באפריל 2016
    22:49, 1 באפריל 2016
  • הכרה במעמד ידועים בציבור

אני ובן זוגי חיים ביחד תחת קורת גג אחת כ-8 שנים הביטוח הלאומי עקב אחרינו וקבע אותנו כידועים...

ניתן להגיש הסכם לחיים משותפים לבית המשפט לענייני משפחה ולקבל תוקף של פסק דין ולהשתמש בהסכם זה.

ל פ לאה פקין 14:26, 24 במרץ 2016
    14:26, 24 במרץ 2016
  • הזכויות של ידועה בציבור על נכסים של בן הזוג

שלום, אני בת 25 חייתי כ- 4 שנים עם בנאדם המבוגר ממני בהרבה (בדירתו). בהיותי איתו לא הצלחתי לא...

מדובר בנושא מורכב וספציפי לכל אחד, אשמח לתת לך מענה מפורט יותר בטלפון 0526469603

ש שני 17:33, 16 במרץ 2016
    17:33, 16 במרץ 2016
  • הסכם ממון בין אבא לבת זוג

שלום. אבא שלנו אלמן בן 70 וכרגע בקשר זוגי עם אישה אלמנה בת 53. היא יושנת אצלו אולי פעמיים בשבוע...

לידועים בציבור יש מספר קרטריונים מגורים משותפים, ניהול משק בית משותף ועוד. אם ברצון אביך לערוך הסכם אשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 0526469603

ר רונית 13:13, 13 במרץ 2016
    13:13, 13 במרץ 2016
  • רילוקיישן לידועים בציבור אשרה לבן זוג

מה המשמעות של "ידועים בציבור" כשמדובר ברילוקיישן לארה"ב? האם זה יקשה עלינו לקבל...

עניין זה יש לבדוק מול הרשויות המאימות ביעד אליו אתם מתכננים לעבור.

ע עדי 10:29, 22 בפברואר 2016
    10:29, 22 בפברואר 2016
עמוד מתוך8