מה גובר על מה - צוואה או הסכם ממון? - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • שנית

  נשלח ע"ישנית 15:23, 28 באוקטובר 2015

  עו"ד עדיאל שלום רב,. אני מבקשת לדעת בבקשה 1. מה גובר על מה- צוואה או הסכם ממון? 2. בן זוגי משתף אותי בחשבון הבנק שלו שותפות מלאה. איך אוכל ליצור מצב בו אם יקרה לו דבר מה ילדיו לא יוכלו לעצור לי את החשבון? ואיך אוכל להתגונן שהוא לא יצור חובות ליורשיי אם יקרה לי דבר. מה צריך להיות בהסכם שמסדיר את כל הנ"ל. לכל אחד מאיתנו יש בית שהוא מוריש בצוואה לילדיו. סליחה על הבלבול אין לי מושג מה לשאול רגע לפני הכניסה לחשבון המשותף. תודה כמו כן האם העורך דין מנסח את הסכם הממון ? או שאנחנו צריכים לדעת מה הנוסח ורק אז לגשת לעו"ד? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך,מנהל הפורום

  17:18, 28 באוקטובר 2015

  הסכם ממון מסדר את העניינים הרכושיים במקרה של פרידה. צוואה במקרה של מוות.
  אלו שני מסמכים שונים הסכם ממון יש לאשר בבית המשפט על מנת לתת לו תוקף משפטי. צוואה ניתן לערוך כל יום חדשה ולהוריש למי שרוצים מה שרוצים ואין אפשרות לעקוב אחרי זה ולדעת שהצד השני עשה צוואה חדשה. למעט אם עושים צוואות הדדיות שלא ניתן לבטל אלא בהסכמת הצדדים.

  ליורשים שלך לא ניתן ליצור חובות, במידה ואדם הלך לעולמו והשאיר חובות אחריו בעל החוב יוכל להיפדות ממה שיהיה בעיזבון אם יהיה בעיזבון פחות מהחוב לא יוכל בעל החוב לדרוש את ההפרש מהיורשים.

  מומלץ לערוך הסכם ממון אצל עו"ד מומחה בתחום דיני המשפחה, עורך הדין יערוך את ההסכם לפי ההסכמות שלכם ויתן ייעוץ אם הסכמותיכם סותרים את החוק או אינם תקינים ויוכל לערוך לכם את ההסכם באופן הטוב ביותר המותאם לצרכיכם.

  עו"ד עדיאל ברוך, מומחה לדיני משפחה וירושה

  טל. 646-9603 (052)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?