ניהול עיזבון כשההורים לא השאירו צוואה ומידע על מנהל עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 11:34, 11 בפברואר 2016

  שלום זוג הורים נפטרו בהפרש של 4 חודשים אחד אחרי השני. הם לא השאירו צוואה ויש להם 2 ילדים. מה עושים במקרה כזה? מי מנהל העיזבון של הזוג אם אין צוואה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גלית הר-זהב

  גלית הר-זהב, עו"ד,מנהל הפורום

  17:39, 11 בפברואר 2016

  קרן שלום,
  כאשר אדם לא משאיר צוואה, חל על המקרה דיני הירושה קרי, הילדים מגישים בקשה לצו ירושה שבאמצעותה ירשמו כיורשים החוקיים. יורשים חוקיים הם בעלי הזכויות והחובות של המנוח. מנהל עיזבון בדר"כ מתמנה ע"י המנוח במסגרת הצוואה או מתמנה ע"י היורשים או בית משפט.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.