תוקף הסכם ויתור או הסתלקות מירושה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 11:42, 23 במאי 2013

  אח של אימא שלי ויתר על חלקו בירושה ובהסכם שחתמו ביניהם כתב שהוא מעביר לה את החלק שלו. ההסכם נכתב ביניהם בלבד בכתב יד של אימי שדודי רק חתם ליד. ההסכם לא הועבר לעו"ד. היום הדוד טוען שההסכם לא תקף ושהוא מבטל אותו. האם אכן ההסכם לא תקף?

  השב
 • 13:57, 23 במאי 2013

  הדרך להסתלק מירושה אינה באמצעות הסכם אלא באמצעות תצהיר הסתלקות. ההסתלקות מקבלת תוקף מיד עם החתימה על התצהירים. ההסתלקות צריכה להיות באמצעות תצהיר וללא תנאים. אני מציעה כי אמך תפנה להתייעצות עם עו"ד העוסק בתחום הירושות והצוואות שיבדוק את תוכן ההסכם ואם בכלל יש לראותו כתצהיר הסתלקות תקף.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.