יורש יחיד ומנהל העיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 11:13, 24 ביולי 2013

  שלום רב האם אוכל לכתוב בצוואה שהירושה שלי עוברת לאדם אחד בלבד שהוא גם זה שיהיה מנהל העיזבון? האם אנשים מהמשפחה יוכלו לערער על המינוי?

  השב
 • 13:31, 4 באוגוסט 2013

  הנך זכאית לרשום בצוואתך יורש יחיד ואין מניעה שהוא יהיה גם מנהל העיזבון. ככל שבני משפחה אחרים אינם יורשים של העיזבון אין להם למעשה זכות להתערב בזהותו של מנהל העיזבון. אם היורשים ירצו להתנגד לקיום הצוואה, יתכן שבתקופה שעד לסיום הדיון בהתנגדותם ימנה בית המשפט מנהל עיזבון נייטרלי.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.