מנהל עיזבון חיצוני לצורך ניהול עיזבון בארץ ובחו"ל - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • שלומית

  נשלח ע"ישלומית 10:26, 15 באוגוסט 2013

  זוג רוצה להוריש בית בארץ ובית בחו"ל לשני ילדיהם אחרי 120 שנה של שניהם כשבצוואה יהיה מצוין שם של מנהל עיזבון חיצוני. האם אותו מנהל עיזבון יוכל לנהל גם את העיזבון של הבית שבחו"ל או שיש צורך שהוא יצור קשר עם עו"ד באותה מדינה? עד כמה זה מסובך?

  השב
 • 11:06, 20 באוגוסט 2013

  בכל מקרה פסק דין או החלטה שניתנה בארץ תהיה תקפה בחו"ל לאחר אישורה בבית המשפט בחו"ל. לעניין סמכות לנהל עיזבון בחו"ל, הדבר תלוי בחוק של אותה מדינה. יתכן שעורך הדין שבארץ יצטרך להעזר במנהל עיזבון בחו"ל לעניין הנכס בחו"ל בלבד. שוב - תלוי בחוק של המדינה שבה נמצא הנכס.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.