תשלום דמי הבראה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 10:43, 20 באוגוסט 2015

  יש לי עובד שעובד אצלי שנה ותשעה חודשים. במשכורת האחרונה הוא קיבל את דמי ההבראה שמגיעים לו. אני רוצה לפטר אותו בקרוב (אחרי שאני אמצא לו מחליף). האם אני אצטרך לשלם דמי הבראה את ההפרש של החודשים שעבד אצלי עד הפיטורים?

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו"ד ארז רוח,מנהל הפורום

  11:38, 20 באוגוסט 2015

  כאשר עובד שצבר ותק של שנה ומעלה מסיים לעבוד, גם אם הוא פוטר וגם אם הוא התפטר, יש לשלם לו פדיון דמי הבראה בהתאם לוותק שלו ולחלקיות משרתו.
  כמובן שיש להפחית תשלומי הבראה ששולמו במהלך עבודתו, כפי שאכן שילמת, ולשלם רק את ההפרש.
  בברכה,
  ארז רוח, עו"ד

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.