העסקת אישה בהריון לאחר תום תקופת החוזה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 08:22, 8 בנובמבר 2015

  עובדת שחתמה על חוזה עד סוף אוגוסט. ובסוף אוגוסט היתה בהריון. האם יש חובה להמשיך להעסיק אותה או שמכיוון שהסתיים החוזה ניתן לפטר אותה?

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו"ד ארז רוח,מנהל הפורום

  09:59, 8 בנובמבר 2015

  על מנת שניתן יהיה להשיב לך באופן פרטני לגבי העובדת הספציפית, ישנם פרטים נוספים שחיוני להכיר ואשר יש בהם כדי להשפיע על התשובה.
  בין היתר, חיוני מאוד לדעת כמה זמן הועסקה העובדת והאם העסקתה נסתיימה עם סיום תוקפו של הסכם העבודה, כי אם היא עובדת גם כעת, כ-3 חודשים אחרי תום תקופת ההסכם, הרי שמדובר בחוזה שהוארך, גם אם בעל-פה.
  ככלל, במקרים בהם חוזה עבודה נעשה לזמן קצוב הקצר מ-12 חודשים, כשגם לא הייתה ציפייה סבירה להארכתו, אין מדובר בפיטורים, אלא באי-חידוש חוזה ולכן יתכן ולא יהיה צורך בפנייה לממונה על חוק עבודת נשים לצורך קבלת היתר.
  כאמור, ישנם פרטים ונסיבות שיש להכיר בטרם ניתן להשיב לשאלתך באופן יסודי.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.