חישוב ימי מחלה וזכאות - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • ברק

  נשלח ע"יברק 14:49, 31 במאי 2016

  שלום רב, אחד העובדים (סודני) התפטר לאחר כ4 שנים בעסק. שילמנו לו פנסיה במלואה והבראה גם כן. בנוסף שילמנו לו על ימי חופשה שצבר כ8000 ש"ח. לאחר שפנה לקו לעובד הם טוענים שמגיע לו עוד 6000 ש"ח, עד היום בו התפטר לא היינו רושמים לו ניצול ימי חופשה על ימים בהם החסיר עבודה לחידוש ויזה או דברים אחרים (יש לציין שבחורף אנחנו כמעט ולא עובדים כשיש ימים גשומים) וכעת הוא דורש למרות שבוודאות הוא החסיר ב4 שנים יותר מ23 יום שקיבל. מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  ארז רוח, עו"ד,מנהל הפורום

  11:27, 5 ביוני 2016

  לצורך בחינת גובה פדיון ימי החופשה של העובד יש צורך בבחינת ימי החופשה שצבר בהתאם לוותק של העובד, למספר ימי עבודתו, לשכרו וכו' וכן לבחון את ימי החופשה בתשלום שניצל העובד כפי שאלו מתועדים בתלושי שכרו ו/או בפנקס החופשה של העובד.
  באפשרותך גם לדרוש מקו לעובד הסבר מפורט באשר לסכום שבו הם נקבו ועל מה הוא מתבסס.
  בהחלט יתכן שתוכל להעמיד את קו לעובד ואת העובד על טעותם במידה ואין התחשיב מביא בחשבון חופשות בתשלום שאליהן יצא התובע ונתונים רלוונטיים נוספים.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.