אי הגעה לשימוע - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • רפאל

  נשלח ע"ירפאל 08:37, 12 במרץ 2013

  יש לי חברה קטנה ובה עובדים 4 שכירים. זמנתי בכתב עובד לשימוע לפני פיטורין. הוא אשר את המועד אך לא הגיע לשימוע ונראה לי שהוא מנסה להתחמק. האם מותר לי לפטר אותו בנסיבות אלו מבלי לערוך לו שימוע?

  השב
 • 15:34, 12 במרץ 2013

  אם הודעת לו והוא לא בא שלא מסיבת מחלה, מותר לך לפטרו. אבל אני מציע שתודיע לו בכתב שוב, שהוא מוזמן לשימוע , הוא יכול במקום להגיע להגיב בכתב, ואם לא יגיע וגם לא יגיב בכתב, תוכל לפטרו ללא שימוע

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.