פיצויים לעובד זר בתחום הסיעוד - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 15:44, 8 בפברואר 2014

שלום רב אני מעסיקה שנתיים עובדת זרה בתחום הסיעוד עבור אימי. העובדת מועסקת דרך חברת סיעוד ויועדה לתחום זה במהלך השנתיים העובדת נהנתה מעבודה נוחה וקלה עקב מצבה של אימי המאובחנת בדימנציה. העובדת בישלה ושמרה על אימי. לפני כחודש חלה החמרה רבה ואימי נפלה למשכב, אי ביצוע כל פעולות היום יום. העובדת שהיתה צריכה להתחיל לבצע פעולות סיעוד מורכבות כמוגדר , רחיצה, החלפה ועוד הודיעה לי שהיא לא מסוגלת לבצע את העבודה. הדבר נוגד את מהות העבודה שלשמה היא הועסקה. מה עלי לעשות? יש לי תחושה שהיא רוצה שאני אפטר אותה כדי לזכות בפיצויים. האם אין פה הפרה חד צדדית של העובדת? האם אין פה הטעייה? הרי זו מהות עבודתה ולשם כך היא באה. האם במקרה זה אני צריך לשלם לה פיצויים?

השב
  • 19:33, 8 בפברואר 2014

לפי צו הרחבה כללי החל היום על כל העובדים בכל מקרה יש לשלם מינימום 30% פיצויי פיטורים. אני מציעה שתבדקי בחוזה העסקה לאיזה סוג עבודות היא התחייבה ..אם היא מפרה את התחייבויתיה הרי שיש לך עילה טובה לפטרה. אבל שוב לגבי פיטורים שימי לב שהחוק השתנה.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.