עובד פתח עסק מתחרה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 10:58, 28 באוגוסט 2014

  שלום עובד שלנו לשעבר שעזב לפני יותר מחצי שנה פתח עסק שעוסק במה שהחברה שלנו עוסקת בה חלק מהלקוחות שהיו שלנו והוא טיפל בהם עכשיו הם הלקוחות שלו האם זכותו לעשות את זה? האם לתבוע אותו?

  השב
 • 10:21, 21 בספטמבר 2014

  שאלה מורכבת. בעקרון לא ניתן להגביל אדם לפתוח עסק משלו בשל חוק יסוד חופש העיסוק, גם אם הדבר הוגבל בחוזה מראש. השאלה אם אותו עובד שידל את לקוחותיכם לעבור אליו, או שהלקוחות עברו מרצונם.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.