פיטורי עובדת שלא מגיעה למקום העבודה בטענה שהיא "חולה" - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 10:13, 13 בנובמבר 2014

  שלום יש לי משרד קטן עם 4 עובדות שהן אימהות. ערכתי שימוע לאחת העובדות בשל חוסר שביעות רצון מתפקודה והשפעה שלילית שלה על הצוות. לאחר שלא חל שינוי בתיפקוד שלה, ולאחר שיחה נוספת איתה החלטתי לפטר אותה. מיד לאחר מכן היא לא הגיעה בטענה שהיא "חולה" וכעבור מספר ימים נוסף "הבן שלי חולה ולא אוכל להגיע". היא עובדת בסמוך לשנה (החל מדצמבר 13) אין לי בעיה לשלם לה את פיצויים וצבירת ימי הבראה וזכויות שצברה (ימי חופשה) היא עובדת בהיקף של 5 שעות ביום ועל פי המונה שלה בתלוש היא זכאית ל2.15 ימי מחלה כך שגם אם היא חולה אין לה זכאות למימוש ימי מחלה. השאלה שלי - האם אוכל לפטר אותה בשיחת טלפון או שאני צריך עד שהגברת תואיל בטובה להגיע למשרד כדי להודיה לה שהיא מפוטרת.

  השב
 • 10:31, 13 בנובמבר 2014

  קובי שלום, פיטורין בטלפון אינם מומלצים. במידה והיא אינה מגיעה לעבודה אתה רשאי לשלוח לך מכתב בדואר או באמצעות דואר אלקטרוני. יש לוודא קבלת המכתב.
  המלצתינו ולמען הזהירות, לזמן אותה למשרד פעם נוספת לצורך פיטוריה ומלסור בידה מכתב מסודר המפרט השתלשלות האירועים. במידה ואינה נעתרת לזימון למשרד שלח לה המכתב.
  לגבי זכויותיה הסוציאליות, הואיל ותקופת העסקתה מגיעה לכדי 11 חודשים, היא זכאית לכל הזכויות הסוציאליות על פי דין.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.