תוקף הסכם - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • ניק

  נשלח ע"יניק 09:43, 10 במרץ 2015

  אבקש לדעת מה מותר לי כמנהל מקצועי עם עובד שתחתי, כאשר המנכל ואני העמסנו עליו מטלות שאינן בהסכם איתו. כתוצאה מרהארגון טכני העובד ממשיך לבצע את עבודתו והודחנ לי בעלפה שאני חייב לקחת ממנו את מה שלא הוסכם איתו. המנכל כעס והחל להפריע לו ניהולית וטירטר אותו מנהלתית. האם העובדה שאני מחייב את העובד בגלל הלחץ לעשות עבודה שהוא אמר בעל פה שאינה בהסכם וזה נכון יכולה לגרום לי בעיה? האם העובד יכול להפסיק לעשות את העבודות הנוספות ולעשות רק מה שבהסכם איתו, המנכל מסרב לפעול כמו שצריך. כלומר לסיים את ההעסקתו במידה ולא רוצים לקיים את הסכם איתו כמו שכתוב. מה יקרה כתוצאה מזה שהעובד ממשיך לעבוד בכוח גם בדברים שמעבר לחובה שלו. הצעתי לעובד לכתוב את הדברים למנכל בנושא העסקתו החריגה ולבקש שהמנכל יקח אחריות ויחליט או להפסיק לדרוש זאת ממנו או שיפטר אותו. אני חושב שזו חובתי האם אני טןעה?

  השב
 • 12:01, 10 במרץ 2015

  יש לבדוק את הוראות הסכם ההעסקה של העובד, מהי הגדרת תפקידו והאם ישנה דרישה בהסכם לבצע כל פעולה בהתאם לצרכי המעסיק.
  ככל שהעובד נדרש למלא מטלות שלא בהתאם להסכם ההעסקה שלו, הרי שהדבר יכול להוות הרעה בתנאי ההעסקה, אז העובד יכול להתפטר בדין מפוטר.
  ניתן ליצור קשר עם משרדנו ונשמח לסייע.

  תגובה
 • 07:57, 11 במרץ 2015

  במידה והוא ממשיך בעבודתו זה פועל נגדו ? ובמידה ולא מתפטר אבל לא מבצע דרישות שלא בהסכם שלו זה אומר שהוא מוגן?
  יש בעיה בכך שהוא יבצע רק מה שבהסכם שלו לאחר שהביע זאת מספר פעמיים וזה לא עזר או שצריך להודיע בכתב?

  תגובה
 • 10:06, 11 במרץ 2015

  הנך מוזמן ליצור קשר עם משרדנו ונשמח לסייע לך.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.