תביעת עובד - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 20:28, 22 במרץ 2015

  שלום. העסקתי עובד במשך 2.4 שנים שעזב ללא הודעה מוקדמת. העובד תובע לקבלת ימי חופשה, מחלה, פנסיה, שעות נוספות ופיצויים. מחישוב של עו״ד עולה כי הסכום מגיע לכ30,000 ₪. העובד לא מוכן להגיע לפשרה ודורש 50,000₪ לא כולל שכט. אציין כי מבחינת העסק לא אוכל לספוג סכום זה. שאלתי היא מה היא מגמת ביהמש לעניין זה? האם נכון להסכים ל50000₪? האם יש תקדימים לעניין זה שאוכל לעיין בהם? תודה מראש.

  השב
 • 07:49, 23 במרץ 2015

  רעות שלום. מגמת בתי המשפט היא לפסוק לעובד את מה שהוא זכאי על פי דין. אם על פי חישוב הוא זכאי לסכום של 30,000 ש"ח הרי שזה הסכום שיש לשלם לו. בהנחה שהנתונים שאת מעלה מדוייקים, הרי ש50,000 ש"ח זה סכום מאוד גבוה. מכל מקום, המלצתינו היא לשלם את כל המגיע על פי דין, ללא כל קשר לדרישות העובד ולהסכמתו, על מנת שלא להיות חשופה לתביעה של הלנת השכר. לבדיקה של העובדות והנתונים והחישובים מומלץ לפנות לעורך דין.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.