הפסדים מני'ע וניכויי מס במקור - פורום החזרי מס

שאלה חדשה
  • אורה רון

נשלח ע"יאורה רון 12:42, 14 בפברואר 2013

בשנת 2012 הצטברו אצלי הפסדים בעשרות אלפי שקלים בפעילות בני'ע ,לעומת זאת ב - 2013 בינואר ובפברואר יש לי רווחים משל אלפי שקלים בודדים , וכמובן שאחינו הגדול מ''ה מנכה ניכוי מס במקור כל חודש , ואילו החזר הניכויים אפשרי רק בשנת 2014 עם הגשת הו'ח של 2013 , האם זה הגיוני/צודק שמ''ה יהנה מן הכסף שלי במשך שנה וחצי עד להחזר , האם אפשר לבקש פטור מנכוי מס במקור לשנת 2013 עס' הפסדי 2012 ? ! אני שכירה .

השב
  • 13:35, 14 בפברואר 2013

שלום אורה
    לאחר שתגישי דוח לשנת 2012 ויאושרו לך ההפסדים תוכלי לקבל אישור עבור בית ההשקעות/הבנק לעניין פטור מסוים מניכוי מס על רווחי הון 2013.
    טיפ קטן - הסכומים המצטברים לזכותך במס הכנסה נושאים ריבית והצמדה, ריבית גבוהה יותר מאשר ניתן לקבל מכל מוסד פיננסי שאני מכיר.
    ריבית הזכות מחושבת החל מתאריך 01/01/2014 ועד לקבלת ההחזר (לעניין מיסים ששולמו בשנת 2013). כמו כן, ריבית זו םטורה ממס.

בהצלחה

תגובה

מנהל הפורום: צוות יד לשכיר

למעלה מעשור 'יד לשכיר' מספקת ייעוץ לעשרות אלפי שכירים בישראל. 'יד לשכיר' משלבת פעילות ציבורית להגברת
למידע נוסף

הודעה

כולנו משלמים מיסים למדינה שנים רבות אך לרוב הציבור אין מספיק מידע על זכויותיו להקטנת חבות המס והחזרי מס.

מנסיוננו, לציבור רחב של שכירים מגיע החזר מס אך הם אינם יודעים על כך.

כאן הפורום לשאול על סוגיה מורכבת זו בכדי לנצל את הטבות החוק במגוון מקרים וארועים במהלך החיים.