לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אורי

בקשת החזר מס עקב מגורים בפרפיפרה שנדחתה

היי, ב1.8.16 עברתי לישוב שמזכה בהנחת מס. מכיוון שההטבה ניתנת רק לאחר שנה באופן רטרואקטיבי, הגשתי בקשת החזר עבור שנת 2016 (עבור שנת 2017, מקו םהעבודה ביצע לי קיזוז ברגע שעברה שנה, כלומר באוגוסט 2017). הוספתי לבקשה את אישור התושבות שלי וטופס 106 ממקום העבודה - עבדתי במקום אחד לאורך כל 2016. להפתעתי, קיבלתי מכתב שאני מבין ממנו שאני לא זכאי להחזר. האם אני מבין נכון? אם כן, כיצד אני מגיש ערעור? המון תודה מראש על העזרה, אורי

אייל

אתה אמור לקבל החזר מס (אם ירד) בגין שנת 2016 וההנחה תחושב רק עבור 5 החודשים האחרונים כלומר אתה אמור לקבל הנחה של (5/12) * אחוז ההנחה

יד לשכיר

אייל היקר, התשובה שלך מטעה מאוד, אתה נותן תחושה שכן מגיע החזר וע"פ הכתוב בפניה סביר מאוד שלא ירד מס מעבר למה שנדרש ולכן לא מגיע החזר.... אורי היקר, אם נחדד את תשובתו של אייל נשים דגש רחב מאוד על "אם ירד לך מס" ולפי מה שכתבת, מקום העבודה שלך כבר דאג שלא ירד לך יותר מס מהנדרש, לכן באם אתה טוען אחרת המליץ לך לפנות לעזרה מקצועית שיבדקו זאת לעומק, ללא הסתייגויות של (אם ירד מס...) כיוון שזהו הדבר יחיד שאיננו ברור בפנייתך (האם המס קוזז בעבר או לא)

אורי

היי אייל, זה בדיוק ההחזר שאני מעוניין לקבל. אבל לפי התשובה שקיבלתי, גם אותו אני לא מיועד לקבל כרגע ולא ברור לי למה.

יד לשכיר

היי אורי, בכדי שנוכל לספק לך תשובה ברורה, חיוני להבין את סדר הפעולות , כלומר מה קדם למה .. מהכתוב אני מבינה שמקום העבודה שלך ביצע קיזוז בשנת 2017 ולכן ניתן להסיק שהסיבה שאתה לא זכאי היא שמקום העבודה שלך מתנהל באופן מסודר וכבר עדכן לך את נקודות הזיכוי לכן לא ירד לך יותר מס מהנדרש ולכן גם אין מה להחזיר... באפשרותך לקבל יעוץ טלפוני חינם בנושא החזר מס דרך היועצים של יד לשכיר ב1700707095

יד לשכיר

היי אורי, בכדי שנוכל לספק לך תשובה ברורה, חיוני להבין את סדר הפעולות , כלומר מה קדם למה .. מהכתוב אני מבינה שמקום העבודה שלך ביצע קיזוז בשנת 2017 ולכן ניתן להסיק שהסיבה שאתה לא זכאי היא שמקום העבודה שלך מתנהל באופן מסודר וכבר עדכן לך את נקודות הזיכוי לכן לא ירד לך יותר מס מהנדרש ולכן גם אין מה להחזיר... באפשרותך לקבל יעוץ טלפוני חינם בנושא החזר מס דרך היועצים של יד לשכיר ב1700707095

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום החזרי מס