לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
בועז

•החזר מס על נקודות תואר ראשון

שלום רב, לפני כ 5 שנים סיימתי תואר ראשון. כחצי שנה לאחר מכן התחלתי לעבוד בעבודה אחת ואחרי שנה (אמצע השנה) החלפתי עבודה עם הפסקה של חודש וחצי בהם חתמתי אבטלה. באף אחת מהעבודות לא קבלתי את נקודות המס שמגיעות לי בעקבות התואר הראשון כי לא הייתי מודע לזה שאני זכאי ולכן מעולם לא הגשתי בקשה כלומר שילמתי עודף מס. הבנתי שאני יכול לקבל החזר מס עבור אותם תשלומים (כי עוד לא עברו 6 שנים) ויש בידי את כל טפסי ה 106, תלושי השכר ומסמכים של לשכת התעסוקה מהתקופה בה הייתי מובטל חודש וחצי. בעבודה שלי אמרו לי שעלי לטפל בזה בעצמי מאחר ועברה כבר התקופה הרלוונטית להם (הנקודות היו רלוונטיות 3 שנים מסיום התואר). אני לא רוצה ללכת ליועץ מס ולשלם מאות או אלפי שקלים עבור מילוי טפסים שאני יכול לעשות בעצמי. יש בידי טפסי 135 ו 119 של השנים הרלוונטיות. השנים המדוברות : 2008 מאפריל עד סוף השנה מקום עבודה א 2009 : ינואר עד אפריל מקום עבודה א. חודש וחצי אבטלה. יולי עד סוף שנה מקום עבודה ב 2010 - ינואר עד סוף השנה מקום עבודה ב השאלה שלי היא האם אפשר לקבל הסבר מפורט ככל הניתן על אילו טפסים עלי למלא ולאן עלי לגשת איתם? גם איך בדיוק למלא את השנה בה החלפתי עבודה וגם הייתי מובטל? תודה מראש

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום החזרי מס