ביטול מנוי חדר כושר במחיר מבצע - פורום התנהלות צרכנים מול חברות תקשורת

שאלה חדשה
 • זיו

  נשלח ע"יזיו 10:39, 7 ביולי 2013

  הוצע לי מנוי לחדר כושר במחיר המוגדר כמבצע ואשר מוצע לכל המנויים (אני מספר שנים מנוי וזה המחיר הקבוע) גם לפי הודאתו של איש המכירות שבתשובה לשאלתי האם מישהו משלם מחיר רגיל של 260 ש"ח למנוי הוא השיב בגמגום..."כמעט שלא". בתשובה לשאלתי לגבי ביטול העסקה השיב לי איש המכירות שאצטרך לשלם דמי ביטול והשלמה למחיר החודשי הרגיל. בצורה זו עוקף העסק את חוק ביטול עסקה .הוא מציע מחיר מבצע כביכול וכשתרצה לעזוב תיאלץ להשלים מעל 60 ש"ח לחודש שהם כ 30 אחוז יותר מהמחיר ששילמתי עבור חודש במנוי שנתי. האם הצגת המחיר כמבצע חוקית? האם במידה ובחוזה נרשם מחיר המבצע כמחיר המנוי ניתן להתייחס למחיר זה כמחיר האמיתי לצורך חישוב מחיר חודשי (10 אחוז יותר) . תודה מראש.

  השב
 • 21:07, 7 ביולי 2013

  הצגת המחיר כמבצע הינה חוקית, אולם אם אתה עומד בתנאים לביטול עסקה, תנאים אלה גוברים. ייתכן שיש אפילו עילה לתביעה ייצוגית.

  תגובה

ההתנהלות מול חברות התקשורת אינה נעימה לרובנו: היא מצריכה הרבה סבלנות ("יו, עד שעונים בשירות הלקוחות שלהם!"), קפדנות לגבי החשבון ("מה זה 14.90 ₪ עבור "שירותי תוכן"?") ורוגע ("זה לא מה שסוכם עם הנציג שלכם!!") - כל אלה לא תמיד קיימים אצלנו.

מטרתו של פורום זה היא לנסות ולאזן את חוסר השיוויון בין "הצרכן הקטן" לבין חברות התקשורת: לתת מענה בדבר הזכויות הנתונות לצרכנים ובדבר הדרכים האפקטיביות לפעול כדי לשמור עליהן (לצעוק על נציג השירות זו לא דרך מומלצת, למשל).