הוט ויס מתקשרים\מסמסים חודשים לאחר ניתוק מהן - פורום התנהלות צרכנים מול חברות תקשורת

שאלה חדשה
 • נועם

  נשלח ע"ינועם 14:07, 29 באוגוסט 2013

  שלום, התנתקתי משתי החברות לפני כחצי שנה בצורה מסודרת ורגילה, ומדי שבועיים אני מקבל שיחות טלפון ולאחרונה גם מסרונים עם הצעות להתחבר לטריפל או טלווייזיה וכו' . ביקשתי מכל אחד ואחד מהנציגים שמתקשרים להסיר את שמי לאלתר מהרשימות אולם זה לא עוזר. האם מותר לי לתבוע אותן על פי חוק? חוק הספאם מכסה מקרים אלה? תודה רבה, נועם.

  השב
 • 14:19, 29 באוגוסט 2013

  אם אין מדובר בהתקשרות ממערכת אוטומאטית, אלא ישנו נציג המציע את שירותי החברה, אין המקרה בא במסגרת "חוק הספאם". עם זאת, המשך ההתקשרויות בניגוד לבקשתך המפורשת עולה כדי עוולה נזיקית, לדעתי, המצדיקה פיצוי. לרוע מזלך, תביעה כזו מצריכה הוכחת נזק, בשונה מתביעה בעילה על פי חוק הספאם.

  תגובה

ההתנהלות מול חברות התקשורת אינה נעימה לרובנו: היא מצריכה הרבה סבלנות ("יו, עד שעונים בשירות הלקוחות שלהם!"), קפדנות לגבי החשבון ("מה זה 14.90 ₪ עבור "שירותי תוכן"?") ורוגע ("זה לא מה שסוכם עם הנציג שלכם!!") - כל אלה לא תמיד קיימים אצלנו.

מטרתו של פורום זה היא לנסות ולאזן את חוסר השיוויון בין "הצרכן הקטן" לבין חברות התקשורת: לתת מענה בדבר הזכויות הנתונות לצרכנים ובדבר הדרכים האפקטיביות לפעול כדי לשמור עליהן (לצעוק על נציג השירות זו לא דרך מומלצת, למשל).