מניעת מידע - פורום התנהלות צרכנים מול חברות תקשורת

שאלה חדשה
 • זיוה 140

  נשלח ע"יזיוה 140 08:27, 16 בינואר 2013

  ביקשתי ניתוק מסלקום לאחר 1 ימי קשר אתם. לא אמרו לי שצריך לדרוש "הפסקת הקו" ולא שלחו את הטופס הזה. אני ביקשתי בשפה פשוטה: ניתוק. וממשיכים להוריד לי 3 חודשים 89 ש"ח לחודש. כל פניותי,גם למנהלת נענו בשלילהובתשובה:"אנו לא חייבים ליידע אותך" "אי ידיעת החוק ,{איזה חוק? של סלקום?} לא פוטרת אותך מתשלום"! זו הונאה! איך עוצרים אותם? חסמתי באחור את הויזה שלי.האם אני צפויה לתביעה מהם?על 1 יום שימוש בסלולרי עלילשלם כמעט 300 ש"ח????

  השב
 • 19:18, 16 בינואר 2013

  טוב, את מציגה מקרה קל. אין בכלל ספק שאת צודקת, אם הם אינם מכחישים את ביצוע השיחה הראשונה, ואם את יכולה להראות כי לא עשית כל שימוש בקו לאחר מכן. יכול להיות שאת צפויה לתביעה מהם, אבל יותר סביר שהם יחטפו תביעה ממך.

  אני מציע שתכתבי להם מכתב התראה, רשום, שבו תקצבי להם זמן לשם השבת כל המגיע לך בתוספת פיצוי נאות, או שתפני לבית המשפט.

  תגובה

ההתנהלות מול חברות התקשורת אינה נעימה לרובנו: היא מצריכה הרבה סבלנות ("יו, עד שעונים בשירות הלקוחות שלהם!"), קפדנות לגבי החשבון ("מה זה 14.90 ₪ עבור "שירותי תוכן"?") ורוגע ("זה לא מה שסוכם עם הנציג שלכם!!") - כל אלה לא תמיד קיימים אצלנו.

מטרתו של פורום זה היא לנסות ולאזן את חוסר השיוויון בין "הצרכן הקטן" לבין חברות התקשורת: לתת מענה בדבר הזכויות הנתונות לצרכנים ובדבר הדרכים האפקטיביות לפעול כדי לשמור עליהן (לצעוק על נציג השירות זו לא דרך מומלצת, למשל).