האם חברת סלולר יכולה לנתק לקוח משיחות נכנסות עקב אי תשלום? - פורום תביעות סלולר

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 17:22, 9 בספטמבר 2013

  שלום רב שאלתי היא בנוגע לניתוק שיחות נכנסות ובעלות של לקוח על מספר סלולר, אשמח אם תוכל לחדד שלי כמה דברים בכדי שאדע איך להמשיך הלאה. בן זוגי בחובות כבר למעלה משנה ולכן אינו יכול לשלם לחברת הסלולר שלו (אורנג') באמצעות כרטיס אשראי אן הוראת קבע - כלומר, אין לו אמצעי תשלום קבוע. היות ואין לו אמצעי תשלום קבוע אורנג' איננה מוכנה לנתקו משירות - היא תהיה מוכנה לעשות זאת רק לאחר שיסדר אמצעי תשלום קבוע (דבר שאין באפשרותו להמציא) - הדבר מגוחך להפליא ועל כך כבר הגשנו תביעה נגד אורנג' בתביעות קטנות. לאחרונה, כנראה לאחר קבלת כתב התביעה, ניתקה אורנג' את בן זוגי גם משיחות נכנסות!! (עד כה לא היו לו שיחות יוצאות במשך 3 חודשים ועתה גם נכנסות). בכדי לדעת כיצד להמשיך אני מעוניינת חידוד בנוגע למה מותר ומה אסו לחברת הסלולר לעשות. האם חוק התקשורת הנוכחי לא אומר שמספר בבעלותי הוא בבעלותי ואין זכות לנתק לי שיחות נכנסות מקו זה? לפי מה ששוטתי ומצאתי באינרטנט - חברת הסלולר רשאית לנתק מנכנסות לאחר תקופת מה וכך עובר לו המספר למאגר של חברת הסלולר. אך זה לא מסתדר לי לאחר החוקים החדשים של ניוד מספרים: אם יש בבעלותי מספר סלולורי הוא בבעלותי לתמיד עד שהסכמתי לשחררו..לא? מקווה ששאלתי ברורה ואשמח להבהרה בנושא תודה שחר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  08:55, 29 בספטמבר 2013

  שלום שחר
  ככלל, המספר ששייך לך וניתן לניידו אולם לאור הכתוב ואם הבנתי נכון את שואלת האם מותר לחברת הסלולר לנתק משיחות יוצאות ונכנסות אזי ככלל, חברת סלולר יכולה לנתק שיחות יוצאות ונכנסות מאחר ואילו מצויות בגדר השירות שהיא מספקת לך כצרכנית על פי ההסכם בינכם.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה

שוק הסלולר הישראלי חווה שינויים משמעותיים בתקופה האחרונה אשר מתבטאים הן בהצטרפותן של חברות סלולר נוספות המתחרות על ליבו וכיסו של הצרכן והן ברפורמות חדשות אשר מקלות על הצרכן בהתנהלותו אל מול חברת הסלולר.

יחד עם זאת, צרכנים רבים חווים סכסוכים עם חברות הסלולר הפוגעים בשגרת יומם ובכיסם.