• 3 באוגוסט 2016

סוכנות לביטוח פנסיוני באופן פרטי לעומת דרך העבודה

שלום, אני מאוד לא מרוצה מהסוכן הפנסיוני הניתן לי מטעם מקום העבודה הוא בעלים של סוכנות ביטוח השייכת לקבוצת שקל.
    אני מעוניינת לעבור לסוכן פנסיוני העובד ב סוכנות פרטית לביטוח פנסיוני . האם יש כאן אישזהו סיכון מבחינתי ? אם הסוכנות פושטת רגל אני בבעיה ? או היות והכספים מנהולים בבתי הקשעות אין קשר והסוכנות רק מנהלת אותם ?

3 באוגוסט 2016
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 11 באוגוסט 2016

סוכנות לביטוח פנסיוני באופן פרטי לעומת דרך העבודה

שלום וברכה. סוכנות הביטוח אינה מנהלת את כספי החסכון הפנסיוני שלך. סוכנות הביטוח היא מתווך בענין זה. המבנה הוא כזה: קיים גוף מוסדי, חברת ביטוח או חברה מנהלת קרן פנסיה, והיא מנהלת את המוצר הפנסיוני שלך (פוליסת ביטוח מנהלים או קרן פנסיה). ההפקדות החודשיות שלך ושל המעסיק מועברים ונצברים ומושקעים בביטוח המנהלים / קרן פנסיה. סוכן הביטוח נקרא בלשון החוק (חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ ושיווק פנסיוני)- "בעל רשיון". בעל הרשיון הוא ראשית ועיקר מחויב כלפי העמית במתן השירותים והוא פועל עבורו. ולכן עומדת לך הזכות לבחור בכל עת את בעל הרשיון. יחד עם זאת, הואיל ותפעול ההפקדות הפנסיוניות וניהול ה'תעבורה' הפנסיונית, מצד המעסיק (בד"כ מעסיקים גדולים המעסיקים עובדים רבים) נעזרים בסוכנויות ביטוח לצורך ביצוע תפעול זה.

11 באוגוסט 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?