סוכנות לביטוח פנסיוני באופן פרטי לעומת דרך העבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מיכלי

  נשלח ע"ימיכלי 16:42, 3 באוגוסט 2016

  שלום, אני מאוד לא מרוצה מהסוכן הפנסיוני הניתן לי מטעם מקום העבודה הוא בעלים של סוכנות ביטוח השייכת לקבוצת שקל. אני מעוניינת לעבור לסוכן פנסיוני העובד ב סוכנות פרטית לביטוח פנסיוני . האם יש כאן אישזהו סיכון מבחינתי ? אם הסוכנות פושטת רגל אני בבעיה ? או היות והכספים מנהולים בבתי הקשעות אין קשר והסוכנות רק מנהלת אותם ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:35, 11 באוגוסט 2016

  שלום וברכה. סוכנות הביטוח אינה מנהלת את כספי החסכון הפנסיוני שלך. סוכנות הביטוח היא מתווך בענין זה. המבנה הוא כזה: קיים גוף מוסדי, חברת ביטוח או חברה מנהלת קרן פנסיה, והיא מנהלת את המוצר הפנסיוני שלך (פוליסת ביטוח מנהלים או קרן פנסיה). ההפקדות החודשיות שלך ושל המעסיק מועברים ונצברים ומושקעים בביטוח המנהלים / קרן פנסיה. סוכן הביטוח נקרא בלשון החוק (חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ ושיווק פנסיוני)- "בעל רשיון". בעל הרשיון הוא ראשית ועיקר מחויב כלפי העמית במתן השירותים והוא פועל עבורו. ולכן עומדת לך הזכות לבחור בכל עת את בעל הרשיון. יחד עם זאת, הואיל ותפעול ההפקדות הפנסיוניות וניהול ה'תעבורה' הפנסיונית, מצד המעסיק (בד"כ מעסיקים גדולים המעסיקים עובדים רבים) נעזרים בסוכנויות ביטוח לצורך ביצוע תפעול זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.