פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.

• קרן פנסיה עמיתים מבטחים

אלמנה שמקבלת קיצבה בגין בעלה ז"ל . באם תינשא בשנית האם תיפגע ? האם תלוי בהכנסתה ?

הודעה חדשה
    נ נתן 13:10
    13:10
  • הפרשת מעסיק לקרן פנסיה

ידוע לי כי היה שינוי בחלק מעביד ואולי חלק עובד באחוזי ההפרשה. החל ממתי נקבע השינוי ומהו השינוי...

• מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

החל מיום 1/1/2014 ועד לחודש יוני 106 (כולל) שיעורי ההפרשות לפנסיה חובה - עמדו על סך כולל של 17.5% לפי החלוקה הבאה: ניכוי עובד- 5.5%, ניכוי מעסיק (תגמולים)- 6%; ניכוי מע לתשובה המלאה...

הודעה חדשה
    נ נתי 20:31, 21 בינואר 2017
    20:31, 21 בינואר 2017
  • פנסיית נכות מבטחים החדשה

אני בת 60, מורה בתיכון מזה 21 שנה, מבוטחת בקרן פנסיה מבטחים החדשה. עקב בעיות רפואיות מנצלת...

פנסית נכות משולמת בקרן הפנסיה עד לגיל הפרישה החל עליך או עד לתום תקופת הנכות שאושרה לפי המוקדם. ככל שמשולמת פנסית נכות עד לגיל הפרישה, בהגיע העמית לגיל הפרישה ה וא מתחיל לתשובה המלאה...

ד דניאלה 13:57, 19 בינואר 2017
    13:57, 19 בינואר 2017
  • חוב ריבית בגין תשלום פרמיות באיחור

שלום, אני מעסיקה ומפרישה לעובדיי, ע"פ החוק כעבור 3 או 6 חודשי העסקה, לקרן פנסיה על פי...

מבין שהתשלום הוא לפי צו ההרחבה לפנסית נכות. ככל שאת משלמת לעובד שאינו מגיע עם ביטוח פנסיוני בתחילת העבודה, לאחר 6 חודשים, אין כאן תשלום רטרואקטיבי, אלא חובת התשלום היא מה לתשובה המלאה...

ר רונית 13:23, 19 בינואר 2017
    13:23, 19 בינואר 2017
  • קצבה.............................

1.בחברת מגדל יש תכנית שניקראת מגדל חיים חדשים הנותנת קצבה לכל החיים מיועד לבני מעל 60 היתרון...

שלום. הנושא מורככב. לא ניתן לקבוע באם התכנית הינה תכנית בטוחה בדיון בפורום. יש לקבל ייעוץ פנסיוני מקיף, באשר לתכניות הפנסיה ובכלל זה הפוליסה האמורה. נןשא מספיק חשוב ובעל לתשובה המלאה...

ש שלי 13:11, 12 בינואר 2017
    13:11, 12 בינואר 2017
  • הפרשות המעסיק לפנסיה לאחר גיל הפרישה

שלום רב, החודש הגעתי לגיל הפרישה. יש לי 2 תכוניות פנסיה בקרנות שונות :ותיקה וחדשה. לותיקה...

1. ככל שתקבל קצבה מקרן הפנסיה - המעסיק אינו מחויב לבצע הפרשות לביטוח פנסיוני מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה. 2. לענין פיצוי פיטורים. הזכאות לפיצוי פיטורים מקורה בחוק פיצוי לתשובה המלאה...

א אלכס 10:16, 12 בינואר 2017
    10:16, 12 בינואר 2017
  • אובדן כושר עבודה ופנסיה

הי, יש לי כיום ביטוח אובדן כושר עבודה שאני משלם אותו מכיסי הפרטי (היה במקור חלק מביטוח מנהלים...

לא נראה כי ביטוח מסוג זה משמש כביטוח פנסיוני פעיל שבגינו מחויב המעסיק בתשלום הפרשות לביטוח פנסיוני מחודש העבודה הראשון בהתאם לצו ההרחבה לפנסיה חובה.

ר רמי 13:35, 10 בינואר 2017
    13:35, 10 בינואר 2017
  • הפרשת עובד רטרואקטיבית

שלום רב, אני עובד בחברה כבר קרוב לשנה. מניח שכמו רבים אחרים, עד לאחרונה לא הייתי מודע...

הואיל ובתחילת עבודתך אצל מעסיק זה לא היית עם ביטוח פנסיוני פעיל, אתה צודק שהמעסיק היה מחויב להפקיד עבורך לקרן פנסיה החל מהחודש השישי לעבודתך. משלא הופקדו כספים עבורך החל לתשובה המלאה...

ב ברק 12:05, 9 בינואר 2017
    12:05, 9 בינואר 2017
  • לאחר חצי שנה בעבודה אי קבלת זכויות פנסיוניות

שלום רב, אני עובד בחברה כבר כחצי שנה, לפני כן עבדתי גם כן במקום מסודר והייתה לי קרן פעילה אשר...

נדמה לי שהשאלה מופיעה כבר והיא נענתה. אולם למען הסדר הטוב, מבחינת הדין המהותי, קיום הוראות צו ההרחבה וביצוע חלקו של כל אחד משני בצדדים, הרי שאתה מחויב בהפקדות חלקך, גם אם לתשובה המלאה...

א איתי 11:27, 8 בינואר 2017
    11:27, 8 בינואר 2017
  • הפרשות לפנסיה לקראת סיום 70%

שלום, אני מבוטח במבטחים הותיקה לקראת סיום צבירה 70% בסוף ינואר. אני בן 62 ועדיין לא הגעתי לגיל...

א אריה 11:11, 6 בינואר 2017
    11:11, 6 בינואר 2017
  • חברת ביטוח שברשותה קופת גמל של אבי ז״ל בה אני מוטבת בקשה ממני פרטי ח״ן נאמנות עו״ד

חברת ביטוח שברשותה קופת גמל של אבי ז״ל בה אני מוטבת היות ואין ברשותי ח״ן בנק מסרה לי 3 פעמים...

ככלל חוק קופות הגמל קובע איסור על המחאת זכויות המגיעות לאדם מקופת גמל. זו כנראה הסיבה שחברת הביטוח מבקשת לוודא כי את זו שתקבלי את הכספים ולא אדם אחר, גם לא עו"ד עם ח לתשובה המלאה...

ר רינה 13:18, 2 בינואר 2017
    13:18, 2 בינואר 2017
  • פנסיה רטרואקטיבית לעוזרת בית שהתפטרה

העסקתי במשך 4 שנים עוזרת בית אך לא ידעתי שעלי להפריש לפנסיה. העובדת התפטרה לפני כחודש וסיבת...

העובדת זכאית להפרשות הפנסיוניות לקרן פנסיה החל ממועד תחילת הזכאות (6 חודשים לאחר תחילת עבודה או במקרה של תחילת עבודה עם ביטוח פנסיוני בתוקף- מהחודש הראשון). הואיל ובקרן ה לתשובה המלאה...

ר רון 11:48, 29 בדצמבר 2016
    11:48, 29 בדצמבר 2016
  • אי נטילת מלוא מינון תרופתי האם יכול לפגוע בקבלת קצבת נכות אכ"ע מקרן פנסיה

אדם סכיזופרן המקבל קצבה מקרן הפנסיה, והפסיכיאטר רושם לו מינון תרופתי X, אלא שהאדם לא לוקח את כל...

השאלה בבחינת זכאות לנכות בקרן פנסיה היא האם האדם עונה על הגדרת 'נכה'. יתכן ובקרנות מסוימות קיים בתקנון סעיף המגביל זכאות לנכות כתוצאה מפגיעה עצמית, ככל שיתן לסווג לתשובה המלאה...

א אלמונית 14:16, 28 בדצמבר 2016
    14:16, 28 בדצמבר 2016
  • דמי ניהול ביטח מנהלים

יש לי ביטוח מנהלים שנפתח ב-1.6.2009 .יש חוק דמי ניהול מקסימלי ?

יש כללי דמי הניהול מקסימליים לביטוחי מנהלים שנקבעו על ידי הממונה על הביטוח. הענין הוא שבניגוד לקרנות פנסיה, לא קיימת תחרות בביטוחי מנהלים ביחס לדמי הניהול הואיל והניוד בי לתשובה המלאה...

ש שולמית 14:43, 27 בדצמבר 2016
    14:43, 27 בדצמבר 2016
  • ההבדל בשיעור הקצבה נכה 75% אכע לעומת נכה 100% אכע

נכה המוכר בקרן הפנסיה כ75% אכ"ע מקבל קצבה מהקרן, אילו היה מוכר בקרן כ- 100% אכ"ע...

שיעור נכות של 75% היא נכות מלאה מלאה בקרן (כמוה כ-100%)

א אריק 12:30, 20 בדצמבר 2016
    12:30, 20 בדצמבר 2016
  • פנסיה וביטוחים פנסיוניים (קרן השתלמות, ביטוח מנהלים וקרן פנסיה)

במשך כל 2016 לא העבירו לי כספים לביטוחים הפנסיוניים שלי (קרן השתלמות, ביטוח מנהלים וקרן פנסיה)...

ניתן וצריך לתבוע על זה. זו גם עבירה לפי סעיף 25 לחוק הגנת השכר.

י יואב 14:18, 14 בדצמבר 2016
    14:18, 14 בדצמבר 2016
  • האם חלה חובת דיווח לקרן פנסיה לגבי לימודי קורס

עמית שלא עובד ולא לומד הוכר בועדה רפואית כנכה 100% (אובדן כושר), ככל שהעמית יחליט להרשם לקורס...

בעקרון תקנני קרנות הפנסיה מחילים את כלל התאמת פנסית הנכות להכנסה שמקורה מעבודה או יגיעה אישית. יש לבדוק את ההגדרה המדויקת בתקנון הקרן בה מדובר ולענין חובת הדיווח לקרן ראה לתשובה המלאה...

ק קדוש 16:00, 13 בדצמבר 2016
    16:00, 13 בדצמבר 2016
  • הפסדים בביטוח המנהלים על אף אחוז חיובי מתחילת השנה

שלום רב, לארחונה בדקתי את ביטוח המנהלים שלי במגדל ואני רואה הפסדים של כ3000 ש"ח מתחילת...

בין שתי האפשרויות שהצבת בשאלתך- נראה לי יותר הגיוני שלאור התשואות הנמוכות השנה התשואה שקיבלת היא הגיונית, על פי האפשרות שמגדל פועלת שלא כחוק על הכספים שלך מציע לך בכל מקר לתשובה המלאה...

א אלכס 07:00, 13 בדצמבר 2016
    07:00, 13 בדצמבר 2016
  • בירור לגבי פיצויי פיטורים ממקום העבודה

אני עבדתי במספר עבודות בחלק מהעבודות לא היה סעיף 14 ובחלק מהעבודות כן היה בעבודה הנוכחתי בה...

י יוסיף 14:26, 11 בדצמבר 2016
    14:26, 11 בדצמבר 2016
  • ההבדל בין 100% אכ"ע לבין 75% אכ"ע

נכה 75% אכ"ע המוכר ככזה בקרן פנסיה, האם מבחינת קרן הפנסיה יש לו אפשרויות מבחינת יציאה...

בקרן פנסיה- המנוח הוא נכות ולא אבדן כושר עבודה. בכל מקרה, כל נכות העולה על 75% נחשבת נכות מלאה. נכה, גם בנכות מלאה, ככל שהוא יכול לעבוד ומשתכר מעבודה זו, הקרן, עורכת לגבי לתשובה המלאה...

א אלמוני 11:12, 11 בדצמבר 2016
    11:12, 11 בדצמבר 2016
  • האם קרן פנסיה מחוייבת לפרט לפי איזה תקנון היא מחשבת את הקצבה, ואת דרך החישוב לפיה חישבה את ההכנסה הקובעת

קרן פנסיה שלחה הודעת תשלום לגבי סכום קצבה שנקבע לגבי מס' שנים אחורה. הודעת התשלום אינה...

לשאלה 1) קרן פנסיה מחויבת לפעול תחת כללים מוגדרים ביחס לטיפול בתביעות פנסיה. בכלל זה גם ביחס לתוכן המכתבים שהקרן שולחת. הממונה על אגף שוק ההון ביטוח וחסכון קבע "כללים ליי לתשובה המלאה...

ב בני 12:55, 8 בדצמבר 2016
    12:55, 8 בדצמבר 2016
  • סוכן ביטוח יכול לתבוע לקוח אם ביטל קופה ?

נניח שלקוחה פותחת קופה דרך סוכנת פנסיונית עם בקשה לניוד כספים, אולם חוזרת בה ומבטלת את הניוד....

למיטב הבנתי לא. ההסדר התחיקתי בענין ניוד כספים בין קופות גמל קובע חופש ניוד בין קופות גמל בכל עת. ובכלל זה אפשרות לחרטה

מ מושית 23:54, 7 בדצמבר 2016
    23:54, 7 בדצמבר 2016
  • אדם הנמצא באכ"ע ורוצה לנסות לעבוד

אדם שמקבל קצבת אובדן כושר עבודה 100% מקרן פנסיה, ומתחיל לנסות לעבוד. ככל שהוא יצליח לעבוד...

בקרנות הפנסיה קיים מנגנון להתאמת הקצבה להכנסה של נכה. בעקרון הכלל הוא שככל שמקבל קצבת הנכות משתכר מעבודה, יקטינו את תשלום פנסית הנכות ככל שההכנסה יחד עם פנסית הנכות עולה לתשובה המלאה...

ב בני 10:36, 7 בדצמבר 2016
    10:36, 7 בדצמבר 2016
  • הגדלת הפרשות עובד לפנסיה

שלום, שלום, הבנתי שאכשכיר אני יכול להגדיל את ההפרות שלי לפנסיה עד כ7%. בהנחה ויש לי את...

היתרון הוא בהגדלת פנסית הזקנה. בנוסף בהשקעת הכספים - 30% מהם מובטחים באגרות חוב יעודיות בשיעור ריבית שנתית קבועה (4.8%). בנוסף המשכורת הקובעת לפנסית נכות ושאירים גדלה. בכ לתשובה המלאה...

י יוחנן 08:17, 7 בדצמבר 2016
    08:17, 7 בדצמבר 2016
  • ניוד קרן השתלמות מקופה שכירים לקופה עצמאיים

יש לי קרן השתלמות בחברה א', שנפתחה לי כשכיר ואין אליה הפקדות. במקביל, פתחתי בחברה...

תקנה 1(ב) לתקנות מס הכנסה (כללים לתנאים שבהם חשבונות שונים בקרן השתלמות ייחשבו לחשבון אחד), תשנ"ג-1993 קובעת כי ככל שחשבון עמית-שכיר בקרן השתלמות ונסגר לתשלומים נוספים ול לתשובה המלאה...

ר רובי 19:45, 6 בדצמבר 2016
    19:45, 6 בדצמבר 2016
עמוד מתוך44