פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.

• פנסיית נכות עקב מחלה

אני נכה בת 60 המקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי ומחברת הביטוח פנסיית נכות בגובה 60% (זה אחוז...

• מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

השאלה היא כללית ויש לבדו על פי תקנון הקרן. אולם באופן כללי ניתן לומר שלא ניתן להגדיל סכום פנסית נכות בגין תשלומים שבוצעו לקרן לאחר קרות אירוע הנכות. בעקרון המשכורת הקובעת לתשובה המלאה...

נ נון 18:13, 21 במאי 2017
    18:13, 21 במאי 2017
  • תשלומי פנסיה רטרואקטיבים

שלום בעלי עבד בעבודה בין התקופות 04/16-09/16 במשך חצי שנה דרך כוח אדם . עבור תקופה הנ"ל לא...

דרך המלך היא בהפקדה לקרן הפנסיה, כולל הפקדת חלק העובד. זאת ככל שניתן לעשות זאת. היינו, ככל שלא חלפה שנת מס. הואיל ולדברייך ההפקדות הינן בעבור שנת 2016, הרי אכן חלפה שנת מ לתשובה המלאה...

י א ימית אלמקייס 15:17, 21 במאי 2017
    15:17, 21 במאי 2017
  • הפקדות לקרן הפנסיה בדיקת תקינות מעסיק

סיימתי עבודה אצל מעסיק ויש לי שאלה הנוגעת להתחשבנות, אשמח לתשובות: התחלתי עבודתי בחודש...

עומר שלום - נא פנה לפורום דיני עבודה

ע עומר 05:45, 12 במאי 2017
    05:45, 12 במאי 2017
  • שאלה בקשר לצו קיום צוואה חלקי

ברצוני לשאול האם ניתן לדעתך להגיש בקשה לצו קיום צוואה חלקי לפי סעיף 25 לתקנות הירושה עבור...

סעיף 147 לחוק הירושה מחריג מעזבון של המנוח את הזכויות שניתן לקבל מקופות גמל ומביטוח עקב פטירתו. לא בטוח שהבנתי את כוונת שאלתך, אולם ככל שהכוונה היא שבצוואה מינה המנוח מוט לתשובה המלאה...

מ ( מתעניין (כינויי) 18:33, 7 במאי 2017
    18:33, 7 במאי 2017
  • משיכת כספים שהצטברו בקופת גמל.

שלום רב. פרשתי, כשכיר, לפנסיה בגיל 67. בנוסף לפנסיה החודשית שמשולמת לי נצברו לזכותי סכומי כסף...

השאלה היא כללית והעובדות אינן ברורות די צרכן. מעבר לכך, הפורום אינו יכול לספק ייעוץ פנסיוני פרטני . מומלץ ביותר לפנות אל יועץ פנסיוני בקיא בתחום

א י אמיר יפה 22:38, 6 במאי 2017
    22:38, 6 במאי 2017
  • שתי שאלות בנוגע לקופות גמל להשקעה

"משפחה של 4 נפשות יכולה לחסוך דרך קופת הגמל להשקעה – 280 אלף שקל בשנה" – הכוונה...

גם וגם. כל אחד רשאי לחסוך בקופת גמל להשקעה. תקרת הפקדות לשנה לאדם היא 70,000 ש"ח. במקרה שתיארת - אותו אדם יהיה העמית בעצמו בקופה.

ג גדעון 17:02, 5 במאי 2017
    17:02, 5 במאי 2017
  • סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורין

שלום, האם ביטוח מנהלים נחשב כקופת גמל לקצבה, ולכן בעת זכאות העובד לפיצויי פיטורין, כספי...

ביטוח מנהלים המיועד לקצבה הינ וקופת גמל לקצבה. (כשלמעשה כל ביטוחי המנהלים כולל אלה שהיו הוניים לפני 2008, הפכו למטרת קבצה החל מינואר 2008). לגבי חוו"ד באשר לתחולת סע לתשובה המלאה...

ד ש דוד ש, 11:17, 2 במאי 2017
    11:17, 2 במאי 2017
  • דרישה לתשלום תגמולי פנסיה במישרין לעובד

העסקתי עובד במשרה חלקית במשך תקופה כוללת של כ - 7 חודשים במהלכם לא הופרשו לעובד תגמולי פנסיה...

בעקרון לא ניתן לבצע הפקדה רטרואקטיבית בגין שנת מס שחלפה (2016) אתה זכאי ואף נדרש לבצע הפקדה בגין שנת 2017 (ועל העובד להעביר חלקו (ככל שלא ניכית מהמשכורת) את הסכומים של לתשובה המלאה...

נ נועם 22:25, 28 באפריל 2017
    22:25, 28 באפריל 2017
  • קרן פנסיה לאחר חצי שנה במקום אחרי 3 חודשים

היי, עבדתי במשך 7 חודשים דרך חברת כח אדם. כשהתחלתי לעבוד מילאתי כרטיס עובד ובאחד הסעיפים...

שלאלה הראשונה התשובה חיובית. לשאלה השניה- אין לי דרך לענות על זה. זו בחירה שלך בכל מקרה בהצלחה

ב בר 18:59, 12 באפריל 2017
    18:59, 12 באפריל 2017
  • ריבית פיגורים בקרן השתלמות

שלום, אני שכיר בעל שליטה בחברה שלי. קיבלתי הודעה מהחברה המנהלת את קרן ההשתלמות שלי על תשלום...

זו שאלה. והמצב המשפטי כאן מורכב. החובה של חברה מנהלת לפעול לגבי חובות בגין עמית מקורה בשני מקורות נפרדים ומקבילים: חוק הגנת השכר ותקנות התשלומים (קופות גמל) אליהן הפנית. לתשובה המלאה...

ח חיים 10:58, 10 באפריל 2017
    10:58, 10 באפריל 2017
  • שאלה קופת גמל להשקעה

שלום בן 50 אני מעוניין לפתוח קופת גמל להשקעה ולאחר גיל 60 להתחיל למשוך לקצבה הבעיה שבאקסלנס...

מומלץ לפנות לקבלת יעוץ פנסיוני אצל משווק פנסיוני / יועץ פנסיוני

ד דני 06:00, 9 באפריל 2017
    06:00, 9 באפריל 2017
  • סעיף הוצאות ניהול השקעות בקופת גמל ובקרן השתלמות

שלום, בדוחות השנתיים שקבלתי לאחרונה ראיתי ניכוי תחת סעיף שנקרא "הוצאות ניהול...

ככל שהינך מתייחס לדוחות שנתים בקרן פנסיה, אזי קרן פנסיה גובה מהעמית דמי ניהול (בשיעור אחוזי מהצבירה של העמית בקרן ושעור אחוזי מדמי הגמולים החודשיים). בנוסף לדמי הניהול, ג לתשובה המלאה...

ג גדעון 07:59, 6 באפריל 2017
    07:59, 6 באפריל 2017
  • א.כ.ע ביטוח מנהלים קרן י'

שלום, לי יש ביטוח מנהלים קר י' שנפתח ב 2001 עם מקדם קבוע. כל חודש מופרש לי א.כ.ע...

שלום, להלן התייחסותי לפי סדר השאלות: 1. התנאים לביטוח אבדן כושר עבודה קבועים בתנאי הפוליסה ובדף פרטי הביטוח שהופקו לך עם הקמתו / עדכונו מעת לעת. ככל שהם אינן ברשותך יש לתשובה המלאה...

ש שלומית 18:46, 5 באפריל 2017
    18:46, 5 באפריל 2017
  • הלנת שכר פנסיה לעובדת

שלום רב, חמתי עבדה בגן ילדים פרטי בשלוש וחצי השנים האחרונות. לאחרונה, בבדיקה מקרית שביצעתי...

לשאלה הראשונה נא פנה לפורום דיני עבודה. לשאלה השניה- למבטח פנסיוני קמה אחריות ביחס לחוב מעסיק עבור עובדו לקופת גמל רק אם העובד כבר צורף מאותו מעסיק למבטח הפנסיוני או בא לתשובה המלאה...

א אבירם 14:11, 5 באפריל 2017
    14:11, 5 באפריל 2017
  • רצף קצבה או רצף זכויות לפיצויים

שלום רב, לאחר מספק שנות עבודה עבור מעסיק מסוים עזבתי את מקום העבודה לטובת מקום עבודה אחר אשר...

מייקל שלום, הפורום לא נועד ולא יכול להשיב על שאלות ספיצפיות מסוג ואינו יכול לספק ייעוץ פנסיוני פרטני. יש לקבל ייעוץ פנסיוני פרטני מבעל רשיון (יועץ פנסיוני אובייקטיבי ומקצ לתשובה המלאה...

מ מייקל 00:22, 3 באפריל 2017
    00:22, 3 באפריל 2017
  • אובדן כושר עבודה +פנסיית נכות

בעלי מקבל מחברת ביטוח אובדן כושר עבודה במקרה גם קרן הפנסיה שלו באותה חברה האם מגיע לו פנסיית...

זכאות לפנסית נכות מקרן פנסיה הינה בהתאם לתקנון הקרן. ככלל תקנון קרן פנסיה חדשה קובע כי זכאות לנכות תהיה ככל שהעמית היה במעמד פעיל במועד הנכות וככל שרופא הקרן / וועדה רפוא לתשובה המלאה...

ט טובה 09:40, 28 במרץ 2017
    09:40, 28 במרץ 2017
  • ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה

שלום רב, ברשותי ביטוח מנהלים (מגדלור לחיים 2009 ק.מ.ל + מגדלור לחיים 2009) ממרץ 2012, מקדם...

רוני שלום, זו שאלה שלא בטוח שיש עליה תשובה חד משמעית כיום. לקרן פנסיה יתרונות שאין לביטוח מנהלים (דמי ניהול יותר נמוכים, עלות כיסוי ביטוחי יותר זולה, אגרות חוב ייעודיות ה לתשובה המלאה...

ר רוני 08:27, 27 במרץ 2017
    08:27, 27 במרץ 2017
  • בירור בעניין קרן פנסיה קגמ

עו"ד אבנר בן חיון שלום רב, בשנת 1975 עבדתי כשנה ברשת גדולה שבגין התקופה בה עבדתי אצלה...

אמנם נשמע נמוך. אך צריך לבדוק עבור כמה חודשי עבודה הפקידו? מיאזה משכורת? מה שיעור ההפרשות (יתכן וההפרשה היתה בגין פנסית יסוד בלבד)

ט טרי 23:22, 22 במרץ 2017
    23:22, 22 במרץ 2017
  • דמי ביטוח לאומי ובריאות בתלוש אובדן כושר עבודה

אני בת 35, מקבלת תשלום חודשי בסך 4100 שח מביטוח כלל עבור אובדן כושר עבודה בעקבות מחלה. את...

להבנתי, יש לפנות אל הביטוח הלאומי על מנת לתקן את החיוב

ש שני 22:24, 21 במרץ 2017
    22:24, 21 במרץ 2017
  • שאלת משיכת קופת פנסיה

שלום יש לי תגמולים לפנסיה בסך 10,000 ש"ח המיועדים לקצבה, אני בת 70, אם אמשוך אותם האם אשלם...

לא ניתן לענות ללא בדיקה ספיציפית. יש לבדוק זאת עם יועץ פנסיוני מומחה בהצלחה

ד דינה 20:04, 21 במרץ 2017
    20:04, 21 במרץ 2017
  • ביטוח מנהלים מגדל יותר משנת 1990

בדצמבר 90 הותחלה הפוליסה לאחר סגירת החברה היא מסולקת עד לפרישתי בעוד שנה איך אני יכולה לדעת מה...

יש לבדוק בפוליסה ובנספחים (תוספות) לפוליסה. ניתן לפנות אל חברת הביטוח. מומלץ לפנות לקבלת יעוץ פנסיוני אצל יועץ פנסיוני מתמחה בפרישה

ר רונית 13:30, 20 במרץ 2017
    13:30, 20 במרץ 2017
  • הפקדה לקרן פנסיה ולקרן השתלמות

התחלתי לעבוד ב18.9.16 בחברת הייטק. נכון ל1.3.17 עדיין לא הפקידו לי כספים לפנסיה והשתלמות. השבוע...

לכאורה המעסיק התרשל בכך שלא ביצע הפקדות לפי צו ההרחבה החל מהחודש הראשון ולכל המאוחר בסמוך לפני תום השנה הקלנדרית כמתחייב מצו ההרחבה. במצב כזה אין סיבה שאתה תישא בנזק הנ לתשובה המלאה...

א אלירן 14:59, 18 במרץ 2017
    14:59, 18 במרץ 2017
  • משיכת כספים מהקרן מנורה מבטחים במות המבוטח

שלום אמא שלי התאלמנה לאחרונה והגישה תביעה לקרן פנסיה. שם היו כספי פיצויים ותגמולים של אבא שלי....

בעקרון, פטירת אדם שהוא עמית בקרן פנסיה מקימה זכאות לתשלום פנסית שאירים, וזאת ככל שהתקיימו התנאים לכך (שולמו דמי גמולים חודש אחד לפחות לפני פטירתו והעמית היה במעמד עמית פע לתשובה המלאה...

נ נין 16:11, 8 במרץ 2017
    16:11, 8 במרץ 2017
  • הפרשות לא תואמות של מעסיק

שלום רב. עבדתי אצל מעסיק מ 6/14 למשך שנתיים. בכל התקופה הוא הפריש לי 5% תגמולי מעסיק, 5%...

ככל שהופקדו שיעורים נמוכים מאלה הקבועים בצו ההרחבה (גם אם במצטבר שיעורי ההפרשות מכוח ההסכם האישי עלו על שיעורי ההפרשות שמכוח צו ההרחבה) אזי העובד זכאי לשיעורים הגבוהים שמ לתשובה המלאה...

ה הדס 20:51, 7 במרץ 2017
    20:51, 7 במרץ 2017
עמוד מתוך45