קרן פנסיה -פדיון - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 18:53, 12 באוקטובר 2013

  שלום רב, יש לי סבתא ניצולת שואה, סיעודית , מבוגרת. אנו רוצים לדאוג לה לבית אבות . אין לנו חסכונות והמשכורות שלי או של אמי אינן מספיקות בכדי לתת אפילו מקדמה לבית אבות אני יודעת שבמקרה רפואי של בן משפחה ניתן למשוך את כספי הפנסיה. האם במקרה כזה גם ניתן למשוך את כספי הפנסיה ? בתודה מראש מיטל

  השב
 • 11:37, 13 באוקטובר 2013

  מיטל שלום

  לא ציינת של מי קרן הפנסיה האם של הסבתא או של מישהו אחר.

  בעקרון בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), השר (שר האוצר) אמור להתקין תקנות אשר יקבעו כללים למשיכת כספים מקרן פנסיה שלא במצבים 'הרגילים' הקבועים בחוק. עד היום טרם ותקנו תקנות כאמור. בינתיים, ממשיכות לחול תקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל), ובכללן- לענייננו - תקנה 34(ב) לתקנות הנ"ל.

  בהתאם לתקנה זו נקבעו מצבים 'סוציאליים' המאפשרים משיכת כספי תגמולים מקופ"ג לתגמולים / לקצבה (קרן פנסיה), במקרה שבו ההוצאות הרפואיות בשנת המס של העמית או של קרובו (קרובו לענין זה כולל הורה או הורי הורה) שלטובתו נשא בהוצאות הרפואיות ושל בן זוגו של קרובו כאמור. נקבע כי הסכום שתשלם קופת הגמל לא יעלה על סכום ההוצאות הרפואיות כאמור.

  לא בטוח שהוצאות רישום לבית אבות - עולות כדי הגדרת המונח 'הוצאות רפואיות', אך אפשר לנסות.

  בנוסף ניתן למשוך לפי סעיף קטן(4) בצתקנה הנ"ל אם לעמית או קרובו חלה או נפגע ונגרמה לו נכות צמיתה בדרגה של 75% או יותר לפי אחד מ החוקים המנויים בתקנה.

  לאור האמור לא הייתי שולל פניה לפקיד השומה על מנת לנסות לקבל פטור כאמור

  בברכה,
  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
 • 13:07, 13 באוקטובר 2013

  הקרן היא שלי( נכדה )
  אני גם קראתי את התקנות ולא הבנתי כל כך האם המקרה שלנו נכלל או לא .
  תודה עזרת לי . אני אנסה לפנות לפקיד שומה

  מיטל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.