תשלום רטרואקטיבי של קצבת אכ"ע - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 14:45, 25 בספטמבר 2016

  קרן הפנסיה שילמה לעמית באופן רטרואקטיבי לגבי מס' שנים אחורה קצבת אכ"ע. האם הקרן צריכה לשלוח לעמית את התחשיב? איך קוראים למסמך המפרט את התחשיב /החישוב , על יסודו הקרן שילמה X ש"ח בגין תשלום רטרואקטיבי של קצבת אכ"ע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:05, 25 בספטמבר 2016

  בעת אישור פנסית נכות, על קרן הפנסיה לשלוח לעמית, במועד התשלום הראשון של הקצבה, את סכום התשלום הראשון; מנגנון עדכון התשלומים; המועד הראשון שבשלו זכאי התובע לתשלום; משך התקופה המירבית שבשלה זכאי התובע לתשלומים בכפוף להוראות הפוליסה, התקנון או הדין; משך התקופה עד לבדיקה מחודשת של זכאות; הכללים לבדיקה מחודשת של זכאות במהלך תקופת הזכאות לתשלומים; מנגנון הארכת תקופת הזכאות לתשלומים. לגבי תשלום חד פעמי פירוט סביר ובהיר בדבר אופן החישוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.