חוסר בהפקדות בפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עדי אבן

  נשלח ע"יעדי אבן 14:24, 28 באוקטובר 2013

  שלום, חמתי עובדת במקום עבודה גדול מעל 35 שנה. היא אמורה לצאת לפנסיה בסוף השנה. כשעברנו על התדפיסים גילינו שקיימים 7-9 חודשים אשר בהם היא עבדה אך לא הפקידו לה לקגמ. מקום העבודה אמר לה שאכן הוא רואה שהיא עבדה ובאמת לא היו הפקדות לקג"מ ואין לו מושג למה ואין לו רצון להשלים לה את ההפקדות. מדובר בהפקדות של לפני 30 שנה. מה ניתן לעשות כעת כאשר היא אמורה כבר לחתום על הטפסים ולצאת לפנסיה תוך חודשיים? האם סכומים כאלה הם מהותיים להיום והאם נתקלתם בתופעה של חוסר הפקדות? תודה

  השב
 • 14:34, 28 באוקטובר 2013

  עדי שלום

  דין פרוטה כדין מאה. כעקרון בקרן פנסיה ותיקה צוברים בגין כל שנת הפקדה 2% לשנה. נניח ומדובר ב-9 חודשים- אזי מדובר על 1.5% פנסיה. יש להכפיל שיעור זה במשכורת הקובעת לפנסיה וללחלץ ממנו את ההפסד בפנסיה החודשי. יש לקחת בחשבון כי פנסיה משולמת לתקופה של שנים לא מועטות (לפי תוחלת החיים הממוצעת של אשה כיום כ-84 שנים- אזי בערך 20 שנים בממוצע).

  מומלץ למצות מול הקרן את המאמץ להפקדת החוסר ולהגדלת הפנסיה- אם הקרן תסרב (המצב החוקי לצידה והיא רשאית לסרב)- אז כדאי לקבל פיצויי מסוים מהמעסיק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.