הפקדה רטרואקטיבית לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אוקסנה

  נשלח ע"יאוקסנה 11:07, 6 בנובמבר 2013

  שלום, אשמח לעזרתכם בבירור הדבר הבא. אני עבדתי שנה במקום עבודה מסויים, התחילו להפקיד לי לפנסיה אחרי חצי שנה. (אוקטובר 2010 עד אוקטובר 2011) במרץ 2012 התחלתי לעבוד במקום חדש, שם נאמר לי שהפקדה לפנסיה היא לאחר חצי שנה בלבד. אני עובדת שם עד היום. (אציין שאני צעירה, אלו בין העבודות הרציניות הראשונות שלי ואני לא מבינה ככ בתחום) לאחרונה קראתי שבגלל שקיבלתי כבר פנסיה בעבודה הראשונה, כשעברתי עבודה הייתי זכאית להפרשה באופן מיידי ולא רק לאחר חצי שנה. רציתי לדעת אם זה נכון ואם כן, האם עוד ניתן לבקש את ההפרשה באופן רטרואקטיבי? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  11:20, 6 בנובמבר 2013

  שלום,

  בהתאם להוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק ("פנסיית חובה") במידה ובמועד קבלת לעבודה אצל המעסיק הנוכחי הייתה מבוטחת פעלה בקרן פנסיה, הנך זכאית להפקדות החל מיום העבודה הראשון.
  את ההפרשות יש לבצע בתוך שלושה חודשים או עד לתום שנת המס הנוכחית (לפי המוקדם), רטרואקטיבית מיום תחילת העבודה.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.