קרן פנסיה מבטחים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שרה פוגל

  נשלח ע"ישרה פוגל 07:00, 11 בנובמבר 2013

  בשנת 2004 קבלתי דוח שנתי ממבטחים קרן פנסיה שיתרת הכספים הרשומים לזוכתי הינה 3395 ש"ח., מתקופת עבודתי בחברת גדעון אוברזון בעמ. לפני יותר משנה, פניתי אליהם לקבלת הסכום, אך נאמר לי שההודעה בטעות יסודה ושאין כספים לזכותי אצלם. בקשתי לקבל את פירוט המשיכה, ונשלחו אלי פירוט משיכה מכל מיני חברות אחרות שבהן עבדתי, למעט פירוט של משיכה בסך 710 ש"ח מחברת גדעון אוברזון בעמ. מאז ועד היום לא הצלחתי לקבל פירוט למשיכה בסך 3395 ש"ח - למרות פניות טלפוניות, באמצעות הפקס וכו'. מה עושים?

  השב
 • 11:34, 11 בנובמבר 2013

  שרה שלום

  השאלה כאן היא שאלה עובדתית - האם הסכום אלי את מפנה- נמשך על ידך אם לאו.

  יש לדעת כי קרנות פנסיה וחברות ביטוח הינן גופים גדולים ולאור שינוי העיתים וכמות התנועות המבוצעות במסגרתם- גם הן חשופות לטעויות מהסוג המדובר (לטענת קרן הפנסיה - בוצעה משיכה אך היא לא עודכנה במערכת). זה שבטעות נשלח דוח אשר מציג מצב ששונה מהמציאות (שוב בהחלה שאכן הסכום נמשך על ידך)- אינו מקים לעמית זכות לקבלת הסכום שדווח בטעות.
  יתכנו מצבים שבהם אם העמית יוכיח שהוא לא פדה את הכסף או אם הוא הסתמך לאורך השנים על הדיווחים (במיוחד כאשר מדובר על דיווחים לאורך שנים רבות) ונגרם לו נזק אשר הוא יכול להוכיח בשל הסתמכות זו- שתעמוד לו טענה מול קרן הפנסיה.

  אך יש לבדוק את המקרה לגופו

  בכל מקרה לגבי החלק השני של פניתך- ככל שהגוף המוסדי מתעלם מפניותיך- פתחוה פבניך הדרך להגיש תלונה למנהל מחלקת פניות הציבור של הגוף או למנכ"ל הגוף, או למחלקת התלונות באגף שוק ההון במשרד האוצר או אף להגיש תביעה

  בברכה,
  אבנר בן חיון עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.