הפרשה לגמל והשתלמות- תודה! - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • דן כהן

  נשלח ע"ידן כהן 06:30, 11 בפברואר 2013

  שאלה חשובה: אם אני עובד כשכיר 22 ימים בחודש, 2.5 שעות ביום וסה"כ 55 שעות עבודה בחודש, האם גם אז ניתן להפקיד את המכסימום בקופת גמל ובקרן השתלמות (כלומר: הפקדות מעביד לתגמולים בקופת גמל: 7.5% , הפקדות מעביד לפיצויים בקופת גמל: 8.33% , הפקדות עובד לתגמולים בקופת גמל: 7.0% , הפקדות מעביד לקרן השתלמות: 7.5% , הפקדות עובד לקרן השתלמות: 2.5% ) ? תודה!

  השב
 • 10:28, 11 בפברואר 2013

  דן שלום

  שיעורי ההפקדות שציינת לעיל הן ההפקדות המותרות מכל שכר (ובלבד שאינן עוברות את 'תקרת ההפקדה החודשית' (כהגדרת המונח בתקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל)). ולכן אין מניעה להפקיד את המקסימום שציינת מתוך השכר המשולם לך

  הצלחה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.