משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 12:17, 8 בדצמבר 2013

  שלום, אני בן 66, ברשותי קרן פנסיה ובה נצבר סכום מזערי בסך 17,000 ש"ח. איני משתכר מזה שנה, וכאשר פניתי לקרן למשיכת הכסף כסכום חד פעמי (הוני) נאמר לי לגשת למס הכנסה. מס הכנסה חזרו אליי ואמרו כי מאחר ומדובר בפידיון טרם הזמן (גיל 66 במקום 67) יגבו מס בערך של כ- 23%. שאלתי היא: אם אבקש למשוך את הכספים כסכום חד פעמי (הוני), האם גם אז עלולים לגבות ממני מס? הרי שאז אשתכר בפנסיה בגובה של כ- 3,000 ש"ח לערך. להבנתי מקרן הפנסיה קיים חוק שאומר אם הגמלה לא עולה על 5% מהשכר הממוצע במשק ניתן למשוך בסכום חד פעמי (והרי שמסכום של 17,000 ש"ח יהיה לי תשלום חודשי של 90 ש"ח לערך - נמוך ב-5% מהשכר הממוצע במשק) אבל הם (קרן הפנסיה) עדיין מחייבים לגשת למס הכנסה. האם יגבו ממני מס? אודה לתגובתכם.

  השב
 • 13:44, 8 בדצמבר 2013

  אבי שלום

  לענין המס שיגבה ממך בעת פדיון הוני בגיל 67 (בהתחשב בפנסיה שתקבל כפי שצינת) וכנ"ל לגבי ההיוון של פנסיה מזערית (פנסיה נמוכה מ-5%וכו') - יש לפנות בענין למס הכנסה או ליועץ מס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.