מבטחים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 08:47, 12 בדצמבר 2013

  שלום אני הגשתי בקשה לנכות למבטחים אושר לי 50 הגשתי ערעור קבעו ועדה בית לונשטאין תוכל להסביר לי הועדה היא נטרלית הוגנת אני קבלתי משקום מלל שאני לא מתאים לעבודה בשוק הפתוח זה עוזר וכן מסמך רפואי מפרופ לתעסוקה קובע לא מתאים כל עיסוק תודה לך

  השב
 • 09:28, 12 בדצמבר 2013

  אלי שלום

  ועדה רפואית של קרן פנסיה היא גוף 'מעין שיפוטי'. הועדה נועדה לקבוע באם העמית שהגיש בקשה לפנסית נכות עונה על הגדרת המונח 'נכה' הקבוע בתקנון הקרן. הינו, האם העמית נכה, ומה היקף נכותו (זכאות לפנסיה הינה החל מ-25% נכות). הוועדה בעצם בודקת באם העמית מסוגל לעבוד בעבודתו, או בעבודה מתאימה אחרת. העבודה המתאימה האחרת נבחנת על פי נסיונו, השכלתו וכישוריו.

  יצוין כי גם אם המוסד לביטוח לאומי קבע נכות לאדם- קביעה זו אין בה כדי לחיב את קרן הפנסיה. לכל היותר, היא תומכת בטענתו של המבוטח.

  יש לבוא לוועדה הרפואית מוכן, עם כל המסמכים הרפואיים וככל שניתן להצטיד בחוות דעת רפואיות המבססות את טענת הנכות. ניתן לבוא לוועדה הרפואית בליווי נציג, ואפילו בליווי עו"ד.

  בוועדה הרפואית אתה זכאי להשמיע את טענותיך ככל שאתה מבקש והיא מחויבת לנמק את החלטתה.

  ככל שלא תסכים עם החלטת הוועדה הרפואית - אתה זכאי לערער עליה בפני ועדה רפואית לערעורים- על פי הקבוע בתקנון הקרן.

  בברכה רפואה שלמה ובריאות איתנה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.