קופת גמל מירושה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ריבה

  נשלח ע"יריבה 12:12, 25 בדצמבר 2013

  קיבלתי קופת גמל בירושה, מהן האפשרויות שעומדות לפני, חוץ מלמשוך את הכספים? האם ניתן להעביר את הכסף לקופה נזילה על שמי, עד שאצטרך את הכסף? האם מספר שנים לאחר פתיחת קופה על שמי, אוכל למשוך את הכספים בלי הגבלות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:26, 27 בדצמבר 2013

  בהתאם לתיקון 190 לפקודת מס הכנסה, ניתן להעביר כספים המגיעים היורש מחשבון העמית המנוח לחשבון חדש בקופת גמל לא משלמת לקצבה במעמד עצמאי על שם היורש. היורש רשאי למשוך כספים אלה בכל עת, כאשר על הרווחים העתידיים בקופה החדשה יילקח מס רווחי הון על הרווחים הריאליים בשיעור של 25% בעת משיכה עתידית (לעניין דיני המס בלבד – יראו כספי מוטב שלא נמשכו או הועברו לחשבון חדש עד לתום 3 חודשים מפטירת העמית כאילו הועברו לחשבון חדש כאמור. כלומר, גם אם לא נעשתה פעולת העברה לחשבון החדש, כספי חשבון העמית המנוח עדיין יהיו חייבים במס רווחי הון החשבון החדש יהיה חסום להפקדות נוספות)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.