מהות התפקיד מנהל ההסדרים לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 21:21, 29 בדצמבר 2013

  מה מהות התפקיד של עו"ד שהיה משך שנים מנהל בכיר בחברה מהגדולות במשק האחראית על מנהל ההסדרים לפנסיה , האם מהות התפקיד היא סוג של תיווך בין האזרח/העובד שרוכש את הביטוחים, לבין קרנות הפנסיה וחברות הביטוח, קרי הגעה להסכמים בין הצדדים ? או שבנוסף, לכך גם עזרה למבוטח שקרה לו מקרה הביטוח או ארוע מזכה לתבוע ולקבל המגיע לו מהמבטח ? מה מהות תפקידו בפועל באופן פרקטי? תודה על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:41, 31 בדצמבר 2013

  שלום

  השאלה אינה ממוקדת.

  מה כוונתך בקשר לאותו אדם? האם הוא משמש כמנהל בחבת ביטוח /סוכנות ביטוח או שמא כוונתך לכך שהוא מנהל בתחום משאבי אנוש או כיו"ב בחברה.

  אם הכוונה לאפשרות השניה- הרי שרוב הסיכוים הם שאדם כזה אינו בעל רשיון משווק פנסיוני ולכן על פי הוראות הדין, חל עליו איסור לעסוק בשיווקר פנסיוני הכולל לצורך השאלה הנשאלת- הן תיווך בביטוח פנסיוני והן מתן יעוץ פנסיוני. לכל היותר הוא רשאי לרכז את פעילות המעסיק עבור עובדיו בקשר עם ביטוח פנסיוני וזאת באמצעות בעלי רשיון (משווקים פנסיונים, בין אם הם עובדים של גופים מוסדיים ובין אם הם סוכני ביטוח).

  ככל שהאמור אינו מספק - עליך לפרט ולהבהיר יותר את הנשאל

  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.