תשלום פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • פנסיה

  נשלח ע"יפנסיה 18:19, 2 בפברואר 2014

  שלום, שנה שעברה (2013) המעסיק הפריש. לי 5 עובד, 5 מעביד 8.33 פיצויים. השנה (2014) הוא טוען שאני לא זכאית להגדלה של 5.5 עובד 6 מעביד 6 פיצויים בטענה שההפרשות שלי לפיצויים גבוהות. האם הוא צודק?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:39, 2 בפברואר 2014

  שלום

  מדובר על שאלה משפטית שטרם ניתנה לגביה הכרעה בערכאות השיפוטיות וקימות דעות לכאן ולכאן.

  מחד, בבסיס טענתו של מעסיקך עומדת ההנחה כי ההפרשות שנעשו בגינך הינן מכוח 'הסכם מטיב' שהוציא מתחולה את צו ההרחבה פנסיה חלובה ובכלל זה את שיעורי הפרשות הקבועים בו.

  מאידך, טענתך המובלעת היא שצו ההרחבה חל, למרות ההפרשות.

  כשמסתכלים לגבי סך ההפרשות נראה כי יתכן ויש למעסיקך על מה להסתמך בטענתו, שכן בפועל משולם בגינך שיעור כולל הגבוה מהשיעור הקבוע בצו. בנוסף, שיעור הניכוי בגין תגמולי העובד (החלק שמנכים ממך) הינו נמוך יותר (5% במקום 5.5%).

  מאידך יתכן וגם לך עומדת טענה בקשר לשיעור ההפרשות הקבוע בצו לנוכח לשון הצו.

  כאמור, נושא זה טרם הוכרע ויש לקבל ייעוץ משפטי פרטני בענין זה (ממילא יובהר כי אין מקומו של פורום זה להחליף יעוץ משפטי פרטני או לשמש כבסיס להסתמכות על הנאמר בו)

  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.