איחוד קרנות פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שרון הוכברג סלמי

  נשלח ע"ישרון הוכברג סלמי 13:42, 17 בפברואר 2014

  שלום רב! אני עובדת כשכירה ב-4 מקומות שונים כמורה למחול ולכן מכל אחד מהם אני מקבלת קרן פנסיה שונה. האם יש אפשרות לאחד את כולן לקרן אחת והאם זה הדבר הנכון לעשות? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:37, 20 בפברואר 2014

  שרון שלום

  שאלת שתי שאלות:

  1. האם ניתן לאחד קרנות פנסיה לקרן פנסיה אחד- התשובה היא חיובית ניתן לעשות.

  שאלתך השניה- האם נכון לעשות כן- בעקרון נכון לנהל, ממסר סיבות, את תכניות הפנסה מקום אחד (במיוחד לנוכח העובדה כי חסכון זה הינו לאורך שנים ולמבטע הדברים נוטים שלכוח על קיומן של קרנות פנסיה שהופקדו בהן תקופות קצרות וכיו"ב), אבל בכל מקרה, התשובה לשאלה זו נדרשת במתן יעוץ פנסיוני על ידי 'בעל רשיון' (סוכן ביטוח / משווק פנסיוני שהוא עובד של גוף מוסדי למשל אחת מקרנות הפנסיה או יועץ פנסיוני בבנק) בהתאם להוראות חוק היעוץ והשיווק הפנסיוני, אשר יבחן את כל אחת מתכניות הפנסיה שיש לך, וככל שימצא לנכון ימליץ לך על איחוד התכניות.

  לסיכום, את יכולה לפנות אל כל אחת מקרנות הפנסיה שיש לך ולהתייעץ איתן בענין זה, או לפנות אל סוכן הביטוח, ככל שקיים, המטפל עבורך באחת מהתכניות הללו, או לגורם האמור להיות אובייקטיבי ונטול פניות והוא היועץ הפנסיוני. כיום ישנם יועצים פנסיונים בכל אחד מהבנקים

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.