פנסיה נכות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שאול

  נשלח ע"ישאול 16:03, 22 באפריל 2013

  היי יש לי שאלה האם מגיע לחברת ביטוח ( פנסיה נכות ) לערר על החלטת המוסד לביטוח לאומי ?:? אני מקבל פנסיה נכות אחרי תאונת עבודה ולאחרונה המוסד קבע לי 10 נכות צמיתה וחברת הפנסיה בקשה ממני לחתום על חוזה שאני לא אגיש ערעור בעתיד במקביל שמגיע להם לערער?? מה הכוונה ??

  השב
 • 16:58, 22 באפריל 2013

  שאול שלום

  מדבריך עולה כי מדובר על קרן פנסיה. על פ י רוב בהתאם לתקנון קרן הפנסיה, ככל שאירוע הנכות נגרם כתוצאה מפגיעת בעבודה כהגדרתה חוק הביטוח הלאומי, הקרן משלמת את הפער ככל שקיים בין ה'משכורת הקובעת' לבין הגמלה המתקבלת מהביטוח הלאומי בגין הפגיעה. במצב זה למעשה אומרת הקרן כי היא לא משלמת את מלוא סכום הפנסיה האמור להשתלם, והיא רק משלימה את מה שהביטוח הלאומי משלם.

  הואיל ומדובר בעצם בעניין המקטין את חבות הקרן, הרי הקרן מעוניינת שאתה כמבוטח תמצה את ההליכים להכרה בזכאות שלך מהמוסד לביטוח לאומי ולכן ככל הנראה נדרשת למצות את ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי ולאפשר לקרן למצות את ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי במקומך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.