תקני או לא תקני? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 00:06, 2 באפריל 2014

  שלום רב, קוראים לי ליאור ורציתי להבין האם זה חוקי מה שהמעסיק עושה לי ואיך אני פועלת הלאה. אני עובדת במקום עבודה כבר חצי שנה. יש לי קרן פנסיה ממקום עבודה קודם והמעסיק הנוכחי יודע את זה. עד היום לא הפרישו לי בטענה נעשה את זה אולי חודש הבא ואל תדאגי נפריש לך רטרואקטיבית. אני מבינה שעל המעסיק להפריש אחרי שלושה חודשים רטרואקטיבית... האם זה חוקי כל העניין ומה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:15, 2 באפריל 2014


  ליאור שלום

  בהנחה שעל יחסי העבודה בינך לבין מעסיקך חל צו ההרחבה לפנסיה חובה, אזי במקרה כזה שבו התקבלת לעבודה עם ביטוח פנסיוני פעיל כפי שאת מתארת - חובת המעסיק היא להפקיד בגינך הפקדות לפנסיה החל מחודש העבודה הראשון (ולא לאחר 6 חודשים כמו אצל עובד שאין לו ביטוח פנסיוני פעיל).

  בהתאם לצו המעסיק רשאי להפקיד בגינך בנתונים אלה לאחר שלושה חודשים, רטרואקטיבית ובלבד שלא חלפה שנת מס.

  באפשרותך כמובן לעמוד על זכויותיך על פי דין- היינו לעמוד ולדרוש זאת מהמעסיק וככל שאינו מבצע את האמור להגיש תביעה לביה"ד לעבודה

  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.