פנסיה-חופשת לידה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 16:14, 1 במאי 2014

  שלום רציתי לשאול על פי איזו משכורת מחושבת הפנסיה עבור חופשת לידה. האם זה נעשה על פי הסכום שהופרש בחודש שלפני החודש שבו ילדתי, ואז מכפילים את הסכום ב 3.5? (מכיוון שאמורים לשלם על 14 שבועות למיטב הבנתי...) אשמח לקבל מכם תשובה בעניין תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  09:13, 4 במאי 2014

  שלום רב,

  בהתאם לחוק עבודת נשים והתקנות אשר הותקנו מכוחו, בחופשת הלידה (התקופה המזכה בדמי לידה) ההפרשה שכר העבודה נעשית "כאילו העובדת המשיכה לעבוד" בתקופה זו. השכר בגינו יש לבצע ההפרשה הינו כדלהלן -
  (א) לגבי עובד בשכר שעתי/יומי - שכר העבודה הממוצע של שכר העובדת בששת החודשים שבהם עבדו העובדת או העובד בפועל אצל מעבידם, שקדמו לחל"ד.
  (ב) לגבי עובד בשכר חודשי - שכר העבודה החודשי.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.