קופות גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • סופי

  נשלח ע"יסופי 12:23, 8 במאי 2013

  יש לבעלי קופת גמל שהכסף נכנס לשם עד שנת 2005. האם ניתן למשוך את הכסף ואם כן מה התנאים?

  השב
 • 19:51, 8 במאי 2013

  סופי שלום

  בהנחה שכוונתך לכספים שהופקדו בקופת גמלך לתגמולים, אזי כללי המשיכה הקבועים בתקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל), התשכ"ד-1964, קובעים כי ניתן למשוך כספים שהופקדו בקופ"ג לתגמולים, בהגיע עמית לגיל 60 אם עבור חמש שנים שנים מיום שהפקיד כספים לקופה, או במקרים של מצבים סוציאלייים (הכנסות מינימום, הוצאות רפואיות העולות על מחצית ההכנסה השנתית), נכות, פטירה ח"ו. כאשר כללים אלה הינם כלליים, ולגבי כספים שהופקדו עד ליום 2/1/2005 בקופ"ג לתגמולים ניתן למשוך גם אם העמית הגיע לגיל 60 אם פרש מעבודתו או צמצם עבודתו בשיעור של 50% לפחות או אם פרש ממקופ עבודה כתוצאה מפיטורין או התפטרות ולא החל לעבוד במקום עבודה אחר בתוך 6 חודשים מיום פרישתו או שהחל לעבוד במקום עבודה אחר שהמעביד בו אינו משלם בעבורו כספים לקופת גמל לתגמולים לקצבה וחלפו 13 חודשים מיום שהחל לעבוד במקום העבודה האחר.

  בברכה, אבנר בן חיון עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.