הרבה חשבונות קטנים בקופות גמל? מה עושים? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 14:50, 21 במאי 2013

  שלום רב, לאחרונה גיליתי כי יש לי ארבעה חשבונות שונים בקופות גמל בסכומים קטנים של אלפי ש"ח. מה הן האפשרויות להמנע מריבוי קופות. האם ניתן לאחדן לקופה אחת? למושכן? רוב תודות

  השב
 • 15:36, 21 במאי 2013

  אורן שלום

  ישנן מספר אפשרויות:
  איחוד הקופות - ניתן להעביר כספים הצבורים בקופת גמל אחת לקופ גמל אחרת שעל שמך. להעברה זו קיימים מספר תנאים והעיקרי שבהם הוא, באופן כללי, שהעברה מבצעת לאותו סוג קופה. ראה בהרחבה בעניין זה באתר האינטרנט של אגף שוק ההון תחת 'קופות גמל' בלשונית 'רפורמת הניוד'.

  בעקרון, תחום זה משוכלל כיום, וניתן לבצע זאת בקלות יחסית, בין בפניה ישירה לגוף המנהל של הקופה שאליה אתה מעוניין להעביר את הכספים מהקופות האחרות לצורך הביצוע ובין אם בביצועו באמצעות בעלי רשיון (היינו משווק פניסוי- שהוא סוכן ביטוח, או יועץפנסיוני (בבנקים בעיקר).

  האפשרות השניה היא משיכה- משיכת כספים מקופות גמל מתבצעת בהתאם לתנאי המשיכה קיימים בכל סוג קופה וביחס לכללי המשיכה שחלים על הכספים הצבורים בה בהתאם להוראות ההסדר התחיקתי ותקנון הקופה שבה אתה חבר.

  גם בעניין זה ניתן לפנות ישירות לךגוף המנהל של קופת הגמל אשר יורה לך את האפשרויות למשיכת הכספים אם קיימות, ובין לבעל רשיון (משווק /יועץ פנסיוני).

  בהתחשב באמור, מומלץ להתייעץ עם בעל רשיון בקשר לכדאיות הפעולות שאתה מבקש לעשות ולקבל ייעוץ פנסיוני מסודר, ובמיוחד לנוכח החשיבות של החסכון הפנסיוני ומטרותיו.

  בהצלחה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
 • 16:14, 21 במאי 2013

  תודה לך על התשובה המפורטת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.