• 21 במאי 2013

  הרבה חשבונות קטנים בקופות גמל? מה עושים?

  שלום רב,

  לאחרונה גיליתי כי יש לי ארבעה חשבונות שונים בקופות גמל בסכומים קטנים של אלפי ש"ח. מה הן האפשרויות להמנע מריבוי קופות. האם ניתן לאחדן לקופה אחת? למושכן?

  רוב תודות

  21 במאי 2013
 • 21 במאי 2013

  הרבה חשבונות קטנים בקופות גמל? מה עושים?

  אורן שלום

  ישנן מספר אפשרויות:
  איחוד הקופות - ניתן להעביר כספים הצבורים בקופת גמל אחת לקופ גמל אחרת שעל שמך. להעברה זו קיימים מספר תנאים והעיקרי שבהם הוא, באופן כללי, שהעברה מבצעת לאותו סוג קופה. ראה בהרחבה בעניין זה באתר האינטרנט של אגף שוק ההון תחת 'קופות גמל' בלשונית 'רפורמת הניוד'.

  בעקרון, תחום זה משוכלל כיום, וניתן לבצע זאת בקלות יחסית, בין בפניה ישירה לגוף המנהל של הקופה שאליה אתה מעוניין להעביר את הכספים מהקופות האחרות לצורך הביצוע ובין אם בביצועו באמצעות בעלי רשיון (היינו משווק פניסוי- שהוא סוכן ביטוח, או יועץפנסיוני (בבנקים בעיקר).

  האפשרות השניה היא משיכה- משיכת כספים מקופות גמל מתבצעת בהתאם לתנאי המשיכה קיימים בכל סוג קופה וביחס לכללי המשיכה שחלים על הכספים הצבורים בה בהתאם להוראות ההסדר התחיקתי ותקנון הקופה שבה אתה חבר.

  גם בעניין זה ניתן לפנות ישירות לךגוף המנהל של קופת הגמל אשר יורה לך את האפשרויות למשיכת הכספים אם קיימות, ובין לבעל רשיון (משווק /יועץ פנסיוני).

  בהתחשב באמור, מומלץ להתייעץ עם בעל רשיון בקשר לכדאיות הפעולות שאתה מבקש לעשות ולקבל ייעוץ פנסיוני מסודר, ובמיוחד לנוכח החשיבות של החסכון הפנסיוני ומטרותיו.

  בהצלחה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  21 במאי 2013
  • 21 במאי 2013

   הרבה חשבונות קטנים בקופות גמל? מה עושים?

   תודה לך על התשובה המפורטת.

   21 במאי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?