פנסיה חובה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • הה

  נשלח ע"יהה 17:02, 5 באוקטובר 2014

  העובד התחיל לעבוד במקום עבודה חדש לאחר שלא היה מועסק תקופה מסוימת. בתקופה שלא היה מועסק היה לו ביטוח מנהלים שהוא עצמו שילם בהתחלה כריסק זמני ולאחר מכן כתגמולים לעצמאים. כאמור העובד התחיל לעבוד במקום עבודה חדש והמעסיק חושב שהעובד יהיה זכאי לפנסיה רק לאחר 6 חודשי עבודה. העובד טוען כי על המעסיק לשלם בגין פנסיה באופן רטרואקטיבי כך שתהיה לו פנסיה החל מתחילת ההעבודה אצל אותו מעסיק. העובד מעוניין לפתוח קרן פנסיה חדשה כלומר לא להמשיך את הביטוח המהנלים שהיה לו קודם לכן. האם העובד זכאי לתשלום הפנסיה החל מועד תחילת עבודתו אצל אותו המעסיק? תודה על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון ,מנהל הפורום

  18:34, 5 באוקטובר 2014

  לכאורה הצדק עם העובד. ובלבד שהפוליסה שבה משלם העובד תגמולים- כוללת כיסוי ביטוחי לנכות ולשאירים. במצב כזה, אין נפקא מינה אם העובד יבחר להיות מבוטח בקרן פנסיה.

  תגובה
 • 19:35, 5 באוקטובר 2014

  תודה על תשובתך.
  לא הבנתי את המשפט הבא:
  "במצב כזה, אין נפקא מינה אם העובד יבחר להיות מבוטח בקרן פנסיה. "
  תוכל להבהיר בבקשה?
  כמו כן- אחדד את העניין:
  בזמן שהעובד התחיל לעבוד אצל המעסיק הנוכחי הייתה לו פוליסה עם כיסוי ביטוחי. בינתיים הפוליסה הפכה למסולקת ובכל מקרה העובד רוצה לפתוח קרן פנסיה חדשה. האם הוא זכאי לפנסיה החל מתחילת עבודתו אצל העביד הנוכחי כלומר האם המעביד מחויב לשלם באופן רטרואקטיבי ולא רק לאחר 6 חודשי עבודה.
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון ,מנהל הפורום

  09:24, 7 באוקטובר 2014

  הכוונה היא שזה לא משנה אם העובד יבחר בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים ('אין נפקא מינה', בעברית = 'אין זה משנה'). ולחידוד שבהבהרתך, אציין כי אם הפוליסה מסולקת אז היא לא עולה 'כדי ביטוח פנסיוני פעיל' ולכן לא תהא לו זכאות לביטוח פנסיוני מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה מהחודש הראשון אלא בתום החודש השישי (ללא זכאות להפקדה רטרואקטיבית כמובן)

  תגובה
 • 14:49, 7 באוקטובר 2014

  תודה רבה על תשובתך.
  הפוליסה מסולקת רק לאחרונה (כחודש). כשהעובד התחיל לעבוד במקום עבודה הנוכחי (לפני 5 חודשים) אותה פוליסה הייתה פעילה וכללה אובדן כושר.
  האם החוק עם העובד שטוען שהמעסיק מחוייב לשלם רטרואקטיבית מהחודש הראשון?
  תודה על סבלנותך.
  בברכת שנה טובה וחתימה טובה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון ,מנהל הפורום

  14:59, 7 באוקטובר 2014

  במקרה שבו לעובד היתה פוליסה (מקיפה עם כיסוי ביטוחי לא.כ.ע ולמקרה פטירה) פעילה בעת תחילת העבודה- אזי התשובה חיובית. היינו, על המעסיק חלה החובה לבטח את העובד מחודש עבודתו הראשון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.