• חנה

  נשלח ע"יחנה 10:31, 25 באוקטובר 2014

  תנועת הנוער העובד ודרור ישראל מקיימים קיבוצי צעירים. חלק מהשוהים בקיבוצים אלו מועסקים כמתנדבים למרות שהם עובדים עבור התנועה ואף מקבלים תמיכה במגורים, נסיעות, כלכלה ועוד. בדרך זאת מונעים האחראים להפעלת הקיבוצים זכויות סוציאליות בסיסיות מהצעירים. בראש וראשונה לא מופרשת עבורם פנסיה. נראה לי שאפשר לעשות את הדברים הטובים שהם רוצים לעשות גם בדרכים אחרות שלא יקפחו את זכויותיהם הבסיסיות של צעירים אלו. מתוך פסק דין שפורסם לאחרונה בYNET: בית הדין פסק כי מאפרת, שעבדה בתמורה לקרדיט וללא תשלום - תקבל ממעסיקיה שכר מינימום והפרשות סוציאליות, זאת על אף שהסכימה לעבוד ללא משכורת. עו"ד לדיני עבודה: אי אפשר לוותר על הזכות לקבל שכר מינימום במזומן בילי פרנקל פורסם: 05.10.14 , 17:05 ס

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:52, 26 באוקטובר 2014

  חנה שלום,

  מבין כי ההודעה היא בגדר הבעת עמדה ערכית ביחס לזכויות הפנסיוניות של אותם מתנדבים.

  יש לדעת, כי צו ההרחבה לפנסיה חובה חל על 'עובד', על פי מבחני הפסיקה למונח זה, ובלבד שמלאו לו 20 (באישה) ו-21 בגבר.

  במקרה שמדובר ב'עובד' שענה על תנאי הגיל, אזי תקום חובת ביטוח פנסיוני החל מהחודש השישי לעבודתו, במקרה של עובד שהחל עבודתו ללא ביטוח פנסיוני פעיל. במקרה שעובד החל את העבודה כשיש לו ביטוח פנסיוני פעיל- חובת ההפרשות לפנסיה חובה הינןם החל מהחודש הראשון לעבודתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.