פיצויים שלא נפדו - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רויטל דריקס

  נשלח ע"ירויטל דריקס 19:44, 15 בדצמבר 2014

  לאחרונה באתר של משרד האוצר בחסכונות אבודים גילתי תגמולים במגדל מעבודתי בשנת 1997 כששאלתי מה עלה בגורל הפיצויים נמסר לי שקיבלתי את הפיצויים בהמחאות דבר שלא היה ידוע וזכור לי למרות שזה היה בשת 1997. השיקים נשלחו לכתובת ישנה ולא נפדו עכשיו הם רוצים לשלם לי את השיקים ללא הצמדה וללא ריבית .סך של 3933 שקל. מה עושים? למי פונים לקבל את הכסף צמוד למדד ולריבית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:16, 16 בדצמבר 2014

  השאלה היא האם הסכום שציינת הוא הסכום נכון להיום שצבור בקופה. שאם כן, אז הוא מורכב גם מרווחי הקופה בגין התקופה עד היום. אם לא יש מקום לקבל את את רווחי הקופה בגין התקופה הזו או ריבית והצמדה. ניתן לשלוח מכתב דרישה לחברה המנהלת או לממונה על פניות הציבור באותה חברה וככל שלא מתקדם ניתן להגיש גם תביעה. בכל מקרה התשובה היא כללית ויש לקבל תשובה סופית לאחר בדיקת הנתונים עצמם וטענת הגוף המוסדי. בהצלחה

  תגובה
 • 09:45, 16 בדצמבר 2014

  לטענת חברת הביטוח הכספים יצאו מהקופה ונותרו בבנק כך שהם מתעקשים להעביר לי את כספי הפיצויים ללא הצמדה וללא ריבית

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:47, 16 בדצמבר 2014

  בכל מקרה לא יכל ליעץ בענין זה הואיל והנני מיצג את מגדל (לא שמתי לב במייל הראשון- סליחה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.