פנסיה נכות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • פנסיה נכות

  נשלח ע"יפנסיה נכות 08:29, 15 ביולי 2013

  שלום לך הסיפור שלי ככה אני נפגתי בעבודה לפני שנה וחצי וחברת הפנסיה שלמה לי (פנסיה נכות ) עד חודש אפריל ואז הפסיקו <בחודש מאי שלחו אותי לבדיקה רפואית והרופא קבע שאני מסוגל לחזור לעבודה מחודש מאי עד היום לא קבלתי אגורה מה אפשר לעשות לי לי נכות צמיתות גבוהה (רופא שקרן שלהם ) האם המפקח יכול להתערב או מה אפשר לעשות בדיוק ??

  השב
 • 08:35, 15 ביולי 2013

  שלום

  בתקנון קרן הפנסיה קבוע מנגנון לערעור על החלטת רופא הקרן. לכן ככל שאינך מסכים עם קביעתו של רופא הקרן /הוועדה הרפואית בדבר היותך כשיר לעבודה הינך רשאי לערער על החלטת רופא הקרן / הוועדה הרפואית בהתאם להוראות התקנון.

  ככלל המפקח על הביטוח לא יטה להתערב בהחלטות של הקרן אשר התקבלו בהתאם לתקנון ואינן חריגות ולאחר שניתנו לך ההזדמנויות להביא את טענותייך בפני בקרן בדבר טענתך להיותך זכאי לפנסיית נכות

  את אופן הערעור על החלטותיה הקרן אמורה לכתוב לך על במכתב הדחייה שקיבלת ממנה

  בהצלחה רבה

  תגובה
 • 08:37, 15 ביולי 2013

  מה אתה ממליץ לערער או להגשי תביעה מה יותר יעיל ומהיר ?

  תגובה
 • 08:41, 15 ביולי 2013

  יש לבדוק לפי נתוני המקרה. יש לדעת כי לפי הפסיקה בתי הדין לעבודה אינם ערכאת ערעור על החלטות רופא הקרן אלא הם מוסמכים לבדוק האם היתה חריגה מכללי הצדק הטבעי או היתה טעות חריגה בשיקול הדעת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.