הפרשות לקרן פנסיה עם סעיף 14 - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 23:26, 29 בדצמבר 2014

  שלום, במהלך שנת 2013 התחלתי לעבוד במקום חדש. ההפרשות לתגמולים היו עפ החוזה 5 אחוז עובד, 5 אחוז מעסיק ו8.33 פיצויי פיטורים. בנוסף צורף לי בחוזה נוסחו של סעיף 14. אני, שלא מבינה ככ בפנסיה, טעיתי ולא ישבתי עם סוכן והנחתי כי ההפרשות הינן עפ חוק. (עפ מה שהיה נהוג ב2013) החודש קיבלתי דוח מחברת הפנסיה וראיתי כי ההפרשות נשארו זהות במהלך השנה. שאלתי - ההפרשות לפי חוק לתגמולי עובד מעביד גבוהות יותר היום, האם בגלל שאני חתומה על סעיף 14 ההפרשות אכן נשארות 5 ו5? חשוב לי להבהיר כי זוהי כל ההפרשה, אין הפרשה לא.כ.ע שלמיטב הבנתי אמורה להיות מגולמת בפנסיה, האם באמת היא בפנסיה בתוך ה5%? אודה לתשובה עדי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:14, 30 בדצמבר 2014

  שלום רב, ככל שההפרשות בוצעו לקרן פנסיה אזי הכיסויים כוללים כיסוי לפנסית נכות ולפנסית שאירים בהתאם לתקנון הקרן. לגבי מה שציינת שההפרשות כים על פי חוק גבוהות יותר- הכוונה לצו ההרחבה לפנסיה חובה. שזה נכון לגבי רכיב התגמולים, אך יתכן והמעסיק שלך אוחז בדיעה כי הא ביטח אותך בהסכם מיטיב על זה הקבוע בצו ההרחבה ולכן הצו אינו חל עליו. ענין זה נתון לפרשנות משפטית ושי דעות התומכות בעמדה זו של המעסיק ויש דיעות הפוכות. עד כה טרם ניתנה הכרעה בענין למיטב ידיעתי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.