• יואל

  נשלח ע"ייואל 14:48, 12 בינואר 2015

  בס"ד כיצד ניתן לשחרר כספי קרנות פנסיה לפני הזמן ללא אחוזי מס גבוהים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:01, 13 בינואר 2015

  בעקרון קיים מיסוי על משיכת כספי תגמולים (להבדיל מרכיב הפיצויים) המוגדרת כ'משיכה שלא כדין'. ישנם מספר מצבים סוציאליים הקבועים בתקנות מס הכנסה (מיעוט הכנסות, הוצאות רפואיות, נכות) המאפשרים למשוך כספי תגמולים ללא ניכוי מס. בכל מקרה כל קרן פנסיה מודעת לכללים אלה ומומלץ לפנות לשירות הלקוחות של הקרן על מנת לקבל הנחיות כיצד לפעול והאם ניתן למשוך את הכספים ללא ניכוי מס. אדגיש ואומר כי מטרת החיסכון בקרן פנסיה הינו לצרכי פנסיה. בין אם זה לפנסית זקנה שתאפשר לחוסך לקבל קצבה בהתאם לסכום החיסכון ותקנון הקרן למשך כל ימי חייו, ובין אם מדובר בהיבט הביטוחי של הפנסיה- פנסית נכות (שמשולמת למי שהינו נכה למשך כל זמן היותו נכה ככל שהאירוע אירע לו בהיותו עמית פעיל) ובין אם פנסית שאירים במקרה של פטירה (פנסיה המשולמת לשאיריו של עמית בקרן פנסיה - אלמנה משך כל ימי חיה ויתומים עד גיל 21) ולכן, מומלץ לשקול היטב ולהתייעץ עם בעל רשיון מומחה בתחום (משווק פנסיוני או יועץ פנסיוני) בטרם קבלת החלטה על משיכת כספים מקרן פנסיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.