אודה על קבלת הבהרה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רוצה להבין

  נשלח ע"ירוצה להבין 19:26, 7 בפברואר 2015

  מה פירוש ההצהרה הבאה: " ידוע לי כי ככל שאקבל פנסיית נכות עד לגיל המוקדם בשלוש שנים מגיל הזכאות לפנסיית זקנה או עד לגיל המאוחר מזה, לא אהיה זכאי להחזרת כספים על פי הוראות תקנון הקרן. כמו כן ידוע לי כי לא אהיה זכאי להחזרת כספים בהתאם להוראות תקנון הקרן בטרם חלפו שלוש שנים ממועד שחדלה להשתלם לי פנסיית נכות או ממועד פקיעת זכאותי כאמור לפי המאוחר. "

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  07:46, 8 בפברואר 2015

  מה שכתוב בה. ככל הנראה אתה בהליך של קבלת פנסית נכות מקרן פנסיה. במקרה שבו קרן הפנסיה תתחיל לשלם לך פנסית נכות, אזי הואיל ופנסית הנכות משולמת כל זמן שאתה תוכר כנכה על ידי הקרן, וככל שמצב זה ימשך עד הגיעך לגיל הפרישה או סמוך אליו, אומרת לך קרן הפנסיה כי כמו שבזקנה מהרגע שבו מקבלים פנסיה זקנה לא ניתן למשוך במשיכה חד פעמית את הכספים הצבורים בקרן, יחול מצב זה גם על התקופה שהחל משלוש השנים שלפנ הגיעך לגיל הפרישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.