המשך תשלום פנסיה במקום עבודה חדש - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 12:21, 11 בפברואר 2015

  התחלתי במקום עבודה חדש שבו התבקשתי להודיע לבוסים באיזה קרן פנסיה אני בוחרת ועל פי חוזה העבודה שלי, נקבע שהפנסיה שלי תשולם על פי חוק. בחרתי להמשיך את קרן הפנסיה שהיתה לי ממקום העבודה הקודם, אליה הופרש 18.33% ועוד 1.5% אובדן כושר עבודה. האם מקום העבודה החדש חייב על פי חוק להמשיך את תשלומי הפנסיה שכבר יש לי, או שרשאי לשלם לפי חלוקה שמוצעת בחוק 5.5% - 6% -6%?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  דוד בכור, עו"ד,מנהל הפורום

  15:39, 12 בפברואר 2015

  שלום רב,

  בוקר טוב,


  בהנחה ולא חל הסדר מיטיב, הפרשנות הרווחת הינה כי החובה הפנסיונית ע"פ צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, הינה ביצוע הפרשה בשיעור הקבוע בצו ההרחבה ולא מעבר.

  אגב, ללא קשר לאמור, לאור הגדלת שיעור ההפרשות הפנסיונית החל מיום 1.1.14 ממילא חלה חובת הפרשה פנסיונית בשיעור 12% (מעביד) ו- 5.5% (עובד) על כלל העובדים והמעבידים במשק.בהתאם לתיקון לצו ההרחבה החל מיום 1.1.14 הפרשות הנמוכות מ-17.5% אינם בגדר "הסדר מיטיב" ויש לעדכן אותן לפי הצו.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.