מעבר קופת קרן השתלמות מאחת לשנייה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 07:46, 8 במרץ 2015

  שלום, בחודש ספטמבר האחרון ביקשתי מהסוכן הפנסיוני בעבודה להעביר את קופת קרן ההשתלמות מהיכן שהיא מופקדת מ6 שנים האחרונות לקופה אחרת. עד היום הקופה לא עברה, התבצעה הפקדה אחת לחודש ינואר לקופה החדשה וזהו. בנסיונות להבין למה לא בוצעה ההעברה למרות שמילאתי פעמיים טופס העברה, נתקלתי בתשובות לקוניות שהעניין בבדיקה, וכן פניתי מיוזמתי לקופה בה מנוהלת קרן ההשתלמות והם גם לא נתנו תשובות מספקות למה לאחר מילוי טופס העברה פעמיים על ידי הם לא ביצעו את העברה, אמרו שיחזרו אלי לאחר בדירה וטרם חזרו - עברו יותר משבועים. הבטיחו מספר פעמיים שהכסף יעבור בתאירך כזה ואחר ועדיין לא עבר. השאלה שלי היא מה סיכויי לתבוע את הקופה ואת הסוכן הפנסיוני מהעבודה בתביעות קטנות על עוגמת הנפש, על חוסר תום לב מצד שני הגופים שלא פעלו בצורה תקינה ובעצלתיים תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:59, 8 במרץ 2015

  שלום רב, בעקרון ברגע שמולאו כל המסמכים כנדרש, המועד להעברה הכספים הוא 18 ימים מיום שקיבלה אותם הקופה המעבירה. ככל שאתה סבור שמילאת את כל הנדרש ופעלת כפי שהתבקשת יש מקום לפנות לתביעות קטנות. נוסף הייתי גם כותב פניה למחלקת תלונות ציבור הן של הגוף שאליו ביקשת להעביר את הכספים והן לגוף שממנו ביקשת שיועברו הכספים

  תגובה
 • 09:11, 8 במרץ 2015

  שלום,
  פניתי למפקח על הביטוח במשרד האוצר ונפתחו תיקי תלונה כנגד שתי החברות.
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.